Druga noć osmine finala Lige šampiona donijela je trijumf Borusije nad Čelsijem, dok je Benfika već jednom nogom u četvrtfinalu, pošto je u Belgiji slavila uz dva gola razlike.

Čelsi pao na Vestfalenu: Bravura Adejemija obilježila veče, Benfika veoma blizu četvrtfinala Foto: UCL

Borusija Dortmund je pred svojim navijačima bila bolja od Čelsija (1:0), i to zahvaljujući sjajnom golu Adejemija. Benfika je slavila na gostovanju Brižu, rezultatom 0:2.

'Plavci' u minusu pred revanš, prodor Adejemija za pamćenje

Čelsi je na Vestfalenu propustio nekoliko kolosalnih šansi, a potom je kažnjen. Dortmund slavi Karima Adejemija, koji je postigao najljepši pogodak u dosadašnjem toku nokaut faze Lige šampiona. Treba posebno pomenuti da su 'milioneri' večeras bili sjajni u odbrani.

U 16. minutu, lopta je završila u mreži domaćih, ali je tamo Tijago Silva poslao rukom, pa je gol opravdano poništen. Najbolju priliku za ‘milionere’ imao je u 28. minutu Aler, ali je šutirao pored gola.

Feliks je u 32. i 38. minutu propustio dvije izgledne prilike da goste dovede u vođstvo – prvo je šutnuo iznad gola, a potom pogodio i prečku.

Londonski sastav imao je prvu veću šansu u nastavku – Džejms je odlično pokušao iz slobodnog udarca u 56. minutu, ali je Kobel još bolje odbranio.

Sedam minuta kasnije, domaći su poveli – i to na kakav način. Karim Adejemi je na polovini Borusije uzeo loptu i dao se u prodor – pretrčao je gotovo 60 metara, izbacio je Enca Fernandeza, a potom prevario i Kepu, smjestivši na kraju loptu u mrežu.

Malo je falilo da u 78. minutu Čelsi poravna. Kulibali je odlično šutirao, a loptu je sa gol linije odbio Emre Džan.

Bilo je to sve na Vestfalenu, gdje je publika vidjela samo jedan gol, no on daje mnogo nade njemačkom sastavu uoči revanša na Stemfordu.

Briž nije mogao do nove senzacije

Briž je bio najprijatnije iznenađenje grupne faze Lige šampiona, ali nije mogao do nove senzacije u svom prvom meču u klupskoj istoriji u nokaut fazi Lige šampiona. Benfika je slavila rezultatom 0:2 (0:0).

Portugalci su imali inicijativu tokom većeg dijela prvog poluvremena, a do vođstva su mogli u 30. minutu. Međutim, tada je Rafa Silva, umjesto mreže, pogodio stativu. Bilo je to sve što se tiče većih šansi u prvom dijelu igre, u kojem je Benfika bila bolja.

Tek što je nastavak počeo, vidjeli smo penal za goste. Hendri je u svom šesnaestercu srušio Ramoša, a loptu je uzeo Žoao Mario i pogodio mrežu Briža.

Benfika je udvostručila prednost u 88. minutu, kada je - nakon greške jednog od domaćih defanzivaca - David Neres šutirao i primorao Minjolea da drugi put večeras vadi loptu iz mreže.

Rezultati: PSŽ – Bajern 0:1, Milan – Totenhem 1:0, Briž – Benfika 0:2, Borusija Dortmund – Čelsi 1:0.

Utorak (21. februar): Liverpul – Real Madrid, Ajntraht Frankfurt – Napoli.

Srijeda (22. februar): Lajpcig – Mančester Siti, Inter – Porto.

Bajern umirio Park prinčeva: 'Sveci' se kasno probudili, 'rosoneri' zasluženo slavili