Povodom obilježavanja godišnjice stradanja učesnika Belvederskih demonstracija 1936. godine, u petak, 26. juna 2026. godine, biće položen vijenac na spomen-obilježje na Belvederu, sa početkom u 9.00 časova.
Vijenac će položiti gradonačelnik Prijestonice Cetinje Nikola Đurašković, predsjednica Skupštine Prijestonice Milena Vujović i predsjednik UBNORA Cetinje Borislav Pravilović.
„Ovim činom pijeteta Prijestonica Cetinje i UBNORA Cetinje odaju poštovanje rodoljubima koji su na Belvederu položili svoje živote boreći se za ideale slobode, ravnopravnosti i nacionalnog dostojanstva – vrijednosti koji ostaju temelj savremene Crne Gore“,









