Pogledajte kojih 14 ekipa ide u nokaut fazu

Gotovo je posljednje kolo u polovini grupa Lige šampiona, a večeras su plasman u nokaut fazu izborili Kopenhagen i Napoli. Pored Sevilje, ni igrači Mančester junajteda neće dočekati proljeće u evropskim takmičenjima,

Sjajni Kopenhagen je u osmini finala, tamo je i Napoli: Junajteda neće biti ni u Ligi Evrope Foto: Scanpix

Tako sada znamo 14 učesnika osmine finala, i to su Bajern, Kopenhagen, Arsenal, PSV, Real Madrid, Napoli, Real Sosijedad, Inter, Atletiko Madrid, Lacio, Borusija Dortmund, Mančester siti, Lajpcig i Barselona.

Preostalo je da sjutra dobijemo odgovore u još dvije grupe - Pari Sen Žermen, Njukasl ili Milan, odnosno Porto ili Šahtjor.

Fantastični Danci idu dalje, totalni krah 'đavola'

Kopenhagen je u sjajnoj atmosferi na Parkenu srušio Galatasaraj i osigurao prvi nastup u nokaut fazi nakon čitavih 12 godina. U duelu koji je odigran na temperaturi ispod nule, a povremeno i uz snijeg, Danci su trijumfovali rezultatom 1:0 (0:0).

Nije to bio naročito zanimljiv meč, oba tima su igrala oprezno, a meč je riješen u 58. minutu, kada je Lerager savladao Musleru.

Galata će se utješiti nastavkom sezone u Ligi Evrope, pošto je Mančester junajted katastrofalnu kampanju u LŠ okončao porazom od Bajerna na Old trafordu - 0:1 (0:0). Koman je u 72. minutu donio tri boda Bavarcima, na asistenciju Kejna.

Grupa “A”: Kopenhagen – Galatasaraj 1:0, Mančester junajted – Bajern 0:1.

Tabela: Bajern 16, Kopenhagen 8, Galatasaraj 5, Mančester junajted 4.

Sevilja neće braniti trofej na proljeće

Rasplet u grupi "B" ispratili smo ranije tokom noći, no tamo su putnici u nokaut fazu bili poznati i ranije - Arsenal ide kao prvi, a PSV kao drugi.

No, Sevilja neće na proljeće braniti naslov pobjednika Lige Evrope, a opširnije o toj grupi čitajte u posebnoj vijesti u nastavku.

Gotovo je u grupi "B": Čudo se dogodilo - Sevilja na proljeće neće igrati u Ligi Evrope
0
Gotovo je u grupi "B": Čudo se dogodilo - Sevilja…
12.12.2023 20:42

Grupa “B”: Lans – Sevilja 2:1, PSV – Arsenal 1:1.

Tabela: Arsenal 13, PSV 9, Lans 8, Sevilja 2.

Braga je bila daleko od senzacije

Na "Maradoni" je večeras sve bilo daleko od čuda - Napoli je lako slavio nad Bragom i tako osigurao novi nastup u osmini finala LŠ. Prvaci Italije slavili su 2:0 (2:0), i to golom Osimena i autogolom Serdara. Za Bragu nije kraj - čeka ih nokaut faza Lige Evrope tokom proljeća.

Real grupnu fazu završava sa maksimalnih 18 bodova, jer je večeras na Olimpijaštadionu preokrenuo protiv Union Berlina - 2:3 (1:0). Modrić je promašio penal, no da 'kraljevi' i na kraju stignu do pobjede pobrinuli su se Hoselu sa dva gola i Sebaljos sa jednim, i to u 90. minutu.

Grupa “C”: Napoli – Braga 2:0, Union Berlin – Real Madrid 2:3.

Tabela: Real Madrid 18, Napoli 10, Braga 4, Union Berlin 2.

Baskijci odoljeli u Milanu, Benfika u 92. minutu do Lige Evrope

Real Sosijedad ići će kao prvoplasirani sastav grupe "D" u osminu finala. Baskijci su večeras odoljeli Interu na "Meaci" (0:0), te 'neroazuri' dalje idu kao drugi.

Benfika se na kraju domogla trećeg mjesta i evropskog proljeća, i to zahvaljujući pogotku Kabrala u 92. minutu, za pobjedu nad Salcburgom u gostima 1:3 (0:1).

Grupa “D”: Salcburg – Benfika 1:3, Inter – Real Sosijedad 0:0.

Tabela: Real Sosijedad 12, Inter 12, Benfika 4, Salcburg 4.