Od ranije smo znali kako Arsenal dalje ide kao prvi, a PSV kao drugi

U Ligi šampiona gotovo je takmičenje u grupi "B" - kao što smo ranije znali, Arsenal će u osminu finala kao prvi, PSV kao drugi, a Lans ide u Ligu Evrope. Dakle, čudo se dogodilo - Sevilju na proljeće nećemo gledati u drugom po značaju evropskom takmičenju.

Gotovo je u grupi "B": Čudo se dogodilo - Sevilja na proljeće neće igrati u Ligi Evrope Foto: Getty

PSV i Arsenal su u prilično opuštenom duelu na Filips stadionu podijelili bodove - 1:1 (0:1).

'Tobdžije' su povele golom Nketije u 42. minutu, a u 50. je poravnao Vertesen.

Na sjeveru Francuske pratili smo izuzetno zanimljivu borbu između Lansa i Sevilje. Domaći su preživjeli žestok pritisak suparnika, a na kraju i došli do pobjede 2:1 (0:0). Sevilja tako nakon čitave epohe ostaje bez evropskog proljeća.

Sevilja je dominirala u prvom dijelu ali nije to krunisala vođstvom. Lans je poveo pogotkom Frankovskog iz penala u 63. minutu, a 15 minuta kasnije uslijedio je jedanaesterac na drugoj strani.

Serhio Ramos je šutnuo, ali je golman Samba odbio loptu. U ostatku akcije, jedan od domaćih defanzivaca igrao je rukom i to je bio - novi penal. Ponovo je loptu uzeo Serhio Ramos, no ovog je puta pogodio i vratio nadu gostima. Međutim, iako su u finišu imali više od igre, fudbaleri Sevilje nijesu mogli do pobjede.

U petom minutu nadoknade, u jeku očajničkih napada Španaca, igrači Lansa krenuli su u kontru, lopta je došla do 'rezerviste' Fulđinija, a on je pogotkom donio svojoj ekipi tri boda.

Grupa “B”: Lans – Sevilja 2:1, PSV – Arsenal 1:1.

Tabela: Arsenal 13, PSV 9, Lans 8, Sevilja 3.