Šuškačević dodaje da je Sindikat Uprave policije uspio da se izbori i da tako pravo na penziju ne bude samo "pravo", već i da njen iznos bude zadovoljavajući.
"Naime, visina penzije se određuje na način propisan zakonom kojim se uređuje penzijsko i invalidsko osiguranje, s tim što se prilikom određivanja ličnog koeficijenta, alko je za njega povoljnije, lični koeficijenat utvrđuje na osnovu zarade, odnosno naknade zarade ostvarene u kalendarskoj godini koja prethodi godini ostvarivanja prava napenziju. Ovakav iznos penzije uvećava se za 20 odsto", rekao je Šuškačević.
Na izradi ovog zakonskog rješenja, navodi Šuškačević, rađeno je u kontinuitetu od 2015.
"Predstavnici sindikata su dosledno branili svoje stavove i argumentovano ukazivali na potrebu da pripadnici Uprave policije moraju steći pravo na penziju pod povoljnijim uslovima u odnosu na druge zaposlene, a i da takva penzija mora biti dostojna i dovoljna imajući u vidu složene i odgovorne poslove koje su obavljali budući korisnici tokom svog radnog vijeka", ističe Šuškačević.
Sindikalni predstavnici pojašnjavaju da su i sa druge pregovaračke strane imali dostojnog sagovornika, čiji predstavnici su znali da saslušaju, a što je i važnije da shvate argumentaciju sindikalnih predstavnika, pa su se kao rezultat takvog rada ovakve norme i utkale u pomenuti Zakon o unutrašnjim poslovima.
"Koristimo priliku da se ovim putem zahvalimočlanovima Vlade Crne Gorekoji su podržali naš predlog, predlagaču Amandmana g-dinu Draganu Ivanoviću, kao i ministru MUP-a g-dinu Sergeju Sekulović i direktoru UP g-dinu Zoranu Brđanin bez kojih naš predlog nebi bio prihvaćen", istakao je Šuškačević.
Kako su uslovi za prijevremenu penziju vremenski ograničeni, Šuškačević navodi da će Sindikat nastojati da u narednom periodu isti budu na snazi duže od vremena preciziranom u novom zakonu.
"Sindikat će sa poslodavcem raditi na izradi Kolektivnog ugovora što je i precizirano u novom zakonu", zaključio je Šuškačević.