U tom listu, izdatom na današnji dan, 20. septembra, kao naziv vlasnika ili nosioca prava navodi se D.S Prijestonica Cetinje, kao osnov prava - svojina", a kao "obim prava" - 1/1.
Podsjetimo, Senat prijestonice preporučio je lokalnoj upravi da što hitnije spovede postupak rješavanja pitanja zgrade Crkvenog suda, koja je vlasništvo prijestonice, a u kojoj već duže vrijeme radi Bogoslovija „Sveti Petar Cetinjski".
Mitropolija crnogorsko-primorska na to je regovala stavom da se Senat bavi crkvenim temama, te da „Senat Prijestonice treba da se bavi pronalaženjem rješenja za bolji život građana Cetinja.
"Crkvena imovina je pričа kojoj je mjesto nа sudovimа, u urednim i jаsnim prаvnim procedurаmа, а ne u sаopštenjimа Senаtа prijestonice“, naveli su iz MCP.
U sadašnjem reagovanju Senata na ove opaske MCP, kaže se da Senat daje apsolutno pravo Mitropoliji da se svim raspoloživim pravnim mehanizmima izbori za ono što smatra da je njeno, ali i da ostaju pri stavu zauzetom na posljednjoj sjednici Senata, te da Prijestonica treba da vodi brigu o svojoj imovini i da je na adekvatan način i štiti od onih koji je uzurpiraju.
U reagovanju se ističe da je jako interesantno to da je od svih institucija kojima se 17. septembra na svojoj sjednici bavio Senat Prijestonice, samo MCP reagovala, iako je osim nje bilo još njih koji su se mogli pronaći, budući da su suprotna stranka u imovinsko-pravnim postupcima Prijestonice.
Senat podsjeća da su na pomenutoj sjednici na dnevnom redu bile dvije tačke: Rješavanje imovinsko-pravnih odnosa u funkciji razvoja Prijestonice i Informacija o projektu unaprijeđenja kanalizacione mreže na Cetinju.
„Kada je u pitanju prva tačka dnevnog reda želimo istaći da predmet raspravljanja nije bio samo Crkveni sud, kako navodi MCP, već se u okviru te tačke Senat bavio pitanjem cjelokupne imovine Prijestonice, koja se nalazi pod sporom, a koja je od velikog značaja za Prijestonicu, a radi se o sljedećim objektima: Lokanda, Pošta, Pošta Njeguši, Rijeka Crnojevića – Ribarstvo, Šumsko gazdinstvo, Motel „Gazivoda“, Crnogorski Telekom, Tržnica, Crkveni sud, Ćipur, Zgrada Belveder i Muzej Dado Đurić.Dakle, napominjemo Mitropoliju crnogorsko-primorsku da pitanje Crkvenog suda nije predstavljao izolovan slučaj na sjednici Senata, što znači da se Senat nije bavio samo njime, već se raspravljalo o više objekata, za koje se interesovao Senat Prijestonice, a shodno svojim zakonskim ovlašćenjima.“
U svom obraćanju, Senat navodi da je riječ o savjetodavnom, a ne političkom tijelu. koji se konstituiše aktom Skupštine Prijestonice na period od 4 godine i napominje da ovim reagovanjem završava svaku dalju prepisku sa MCP.