Serija A

Rebić i Čalhanoglu srušili Romu

U derbiju 28. kola italijanske Serije A, Milan je savladao Romu rezultatom 2:0 (0:0).

Rebić i Čalhanoglu srušili Romu Foto: Foto: AC Milan
B92Izvor

Dugo smo gledali tvrd meč bez mnogo uzbuđenja, a onda je odluka pala u posljednjih 15 minuta.

Junaci "roso-nera" su Ante Rebić i Hakan Čalhanoglu, koji su u 77. odnosno, 89. minutu donijeli prevagu u ovom susretu.

Počelo je veoma sporo, bez većih uzbuđenja u prvih 20 minuta. A onda je Roma imala najbolju šansu u prvom poluvremenu.

Džastin Klajvert je centrirao, lopta pogodila Kesija u leđa i pala pravo na glavu Edinu Džeku koji je sa peterca, neuobičajeno za njega, glavom promašio čitav gol.

Roma je u tim momentima kontrolisala tempo meča, imala veći posjed lopte, ali bez uspjeha pred golom Đanluiđija Donarume.

Milan se oslobodio pritiska, došao "do daha" i u 38. minutu do svoje najbolje prilike.

Imao ju je Hakan Čalhanoglu, koji je poput Džeka šutirao glavom sa četiri metra, ali je ostao "kratak" i nije mogao da sprovede loptu u mrežu.

U nastavku je ponovo krenulo sporo, a onda se Milan odvažio i krenuo značajno hrabrije.

Nekoliko puta su prijetili centaršutevima i udarcima sa distance, a ozbiljnu priliku u 65. minutu imao je ponovo Čalhanoglu.

Izašao je sam ispred golmana Mirantea, istina blago iskosa sa lijeve strane, ali je čuvar mreže "vučice" volšebno nogom skrenuo loptu u korner.

Dva minuta kasnije sa distance je šutirao Lukas Paketa, ali je ponovo Mirante bio na visini zadatka. I onda je u 77. minutu konačno pao gol.

Zapakosta je pogriješio pri dodavanju, loptu presjekao Ante Rebić i započeo polukontru.

Uslijedio je centaršut sa lijeve strane, na drugoj stativi loptu je vratio Ernandes, pokušao je i Kesi, a Rebić je poslije nekoliko odbitaka zakucao loptu u mrežu.

Ispostavilo se da je to bio gol u pravom trenutku, od kog Roma nije uspjela da se oporavi i da odgovori.

Naprotiv, na drugoj strani Milan je uspio da "zatvori" meč iz penala. Smoling je zakasnio sa startom nad Ernandesom i dosuđena je najstroža kazna.

Siguran izvođač bio je Hakan Čalhanoglu, koji je poslije dve velike propuštene šanse, zaslužio pogodak.

Milan je zabilježio pobjedu koja ga vraća u zonu koja vodi u Ligu Evrope, dok polako nestaju snovi Rome o Ligi šampiona.