Bajer Leverkuzen blizu je finala Lige Evrope, dok u Marseju nije bilo pobjednika. To je epilog upravo završenih prvih susreta polufinala.

Nema kraja seriji Leverkuzena: Ćavi Alonso pokorio i Rim, sve je otvoreno pred revanš u Bergamu Foto: Reuters

Izvanredni Bajer Leverkuzen je na pragu finala. Izabranici Ćavija Alonsa večeras ne samo da su odigrali 47. ovosezonski meč bez poraza, već su blistali na Olimpiku, slaveći nad Romom, rezultatom 0:2 (0:1).

'Farmaceuti' su na krcatom rimskom stadionu poveli u 28. minutu - Grimaldo je asistirao, a Florijan Virc matirao Svilara. 'Vučica' u drugom poluvremenu nije mogla ni do ozbiljnije šanse, a u 73. minutu su gosti postigli drugi gol - i to kakav. Andrih je sjajno zahvatio loptu sa 25 metara i lobovao golmana Rome. Mogli su domaći do počasnog gola u nadoknadi, ali je Ejbraham poslao loptu preko gola, koji je u tom momentu bio prazan.

Mnogo neizvjesniji revanš čeka nas u drugom duelu, u kojem su Marsej i Atalanta na Velodromu odigrali neriješeno - 1:1 (1:1).

Meč je otvoren novim pogotkom Skamake u eurokupovima u 12. minutu, ali brzo je uslijedilo poravnanje - u 20. minutu, nakon asistencije Kondogbije, strijelac je bio Mbemba.