On je istakao da su hotelijeri stvorili uslove za turizam, da plaćaju doprinose, dok tezge to ne rade.
„Partneri smo državi i lokalnim samoupravama u promociji, a zauzvrat dobijamo sve više privremenih objekata. Tu uglavnom rade nerezidenti, promet se ne registruje, a taj novac izlazi iz Crne Gore na kraju sezone“, kazao je Radulović.
Radulović je rekao da ako se ne ispune njihovi zahtjevi, više neće biti strateški partneri NTO i sve akcije koje budu organizovali Ministarstvo, NTO, Opština Budva, "mi u njima nećemo učestvovati. Napravićemo svoj pult i učestvovati samostalno i promovisati sami sebe", kazao je Radulović.
On je naglasio da nijedan privremeni objekat nema fiskalnu kasu, ne plaća ni euro poreza, radi nezakonito, i naglašava, da je opština to ozakonila dajući lokaciju za mizernu taksu.
Na pitanje da li nudi neko rješenje, Radulović je naglasio da nije problem samo u Budvi, već u svim opštinama na primorju
"Problem ima dva aspekta- jedan je što uzimaju značajan dio prihoda na koji ne plaćaju ništa, a drugi je ko tu posluje. Na 647 privremenih objekata radi 3500 ljudi, od kojih su 95 odsto ne rezidenti. Znači nije građanin Crne Gore, nema prijavljen boravak, nema radnu dozvolu, lični dohodak ne prima, tačnije ne plaća se doprinos na njega. Sav novac koji zaradi stavi u džep i 15. septembra odlazi odakle je došao, kazao je Radulović.
On je istakao da se provlači teza da privremeni objekti čuvaju socijalni mir, ali, kaže Radulović, ne ovdje, već negdje drugo, jer su u pitanju ne rezidenti. Pitanje je, naglašava, i kako su oni došli do te lokacije.
"Imate 200 ili 300 ljudi koji uzmu čak 600 objekata. Kada neko traži od njih da kupi lokal, cijena je od 15 do 30 hiljada eura, zavisno od vrste robe i pozicije. Naš je predlog da se problem rješi tako da se kazni onaj koji radi nelegalno, a drastično onaj na koga se vodi objekat. Takođe, treba da se kazni i komunalni inspektor koji nije obavio svoj posao".
Zamoljen da prokomentariše stav koji se čuo na sastanku da su to objekti za svačiji džep, Radulović je kazao da ti objekti mogu da stoje negdje drugo, a ne na ogradi hotela ili turističke agencije.
Predsjednik CTU je naglasio da mi imamo tri mjeseca turističke sezone, i da ako tada ne uzmemo novac, nemamo drugu priliku.
On je istakao da očekuje dobru sezonu i da se uloženi novac polako vrati.
"Oni koji imaju privremene objekte će da uzmu novac, jer nisu ništa uložili. Boli me kad znam da će 70 ili 80 miliona ponovo otići u nečije džepove van Crne Gore", kazao je na kraju Radulović.