Odigrana tri susreta šestog kola Prve CFL

Ubjedljiv trijumf Sutjeske na Dečićem, nova pobjeda Jezera, ali i novi remi Petrovca, obilježili su prvi dan šestog kola Prve CFL.

Pljevljacima bod u Petrovcu, Jezero i Dečić dijele čelo tabele, Sutjeska se primiče vrhu Foto: PA

Nastavljajući sjajan niz, fudbaleri Jezera sada su se bodovno izjednačili na čelu tabele sa Dečićem, koji je danas pretrpio težak poraz u Nikšiću. Uprkos velikoj inicijativi, Petrovac je večeras propustio šansu da se domogne čelne pozicije.

Sutjeska ubjedljiva protiv lidera

Sutjeska je odigrala sjajan meč protiv Dečića, pri čemu je nanijela prvi ovosezonski poraz Tuzanima, i to rezultatom 3:0 (1:0)

Derbi u Nikšiću donio je obostrano ofanzivnu igru, a Nikšićani su poveli u 16. minutu preko Grivića. Tuzani su pokušavali da stignu do poravnanja, no to im nije polazilo za rukom do odmora. Pritom, treba istaći da su domaći sve vrijeme igrali sjajno na sredini terena.

Da će fudbaleri Dečića večeras napustiti Nikšić poraženi bilo je jasno u 85. minutu – nakon akcije u kojoj su učestvovali Konrad i Sahli, mrežu Markovića pogodio je Vuk Striković i tako potvrdio pobjedu svoje ekipe.

Nije to bio kraj golovima – u 88. minutu, u strijelce se upisao Marko Matanović i tako večerašnji trijumf Sutjeske učinio još ubjedljivijim.

Nova pobjeda nezaustavljivih Plavljana

Sa Dečićem se na vrhu tabele bodovno izjednačio sastav Jezera, koji je nastavio sa sjajnim izdanjima. Plavljani su večeras u Beranama savladali ekipu Mornara, rezultatom 3:1 (1:0).

Domaće je u vođstvo doveo Pavlović u 43. minutu, pa su nešto rasterećenije mogli ući u nastavak susreta.

U drugom dijelu gledali smo još ofanzivniju igru s obje strane, a Jezero je prednost udvostručilo u 71. minutu zahvaljujući evrogolu Balše Toškovića, koji je mrežu pogodio 'makazicama'. Deset minuta kasnije, nadu gostima da bi mogli do boda donio je Petar Sekulović, no sudbinu Barana zapečatio je Jovan Pajović, koji je u 89. minutu postavio i konačnih 3:1.

Rudar odolio u Petrovcu, finiš u sjenci tenzija

Nakon sjajnog starta sezone, fudbaleri Petrovca nanizali su tri remija. Novi su upisali večeras pred svojim navijačima, gdje ih je iznenadio Rudar. Na kraju je bilo kao i na početku - 0:0.

Pljevljaci su se uglavnom branili, tražeći priliku iz kontri, dok su domaći gotovo sve vrijeme napadali.

No, kako je vrijeme odmicalo, polako se u redove Petrovčana uvlačila i nervoza, što im je - utisak je - uz izuzetno raspoloženu odbranu Pljevljaka, večeras bila još jedna otežavajuća okolnost na putu ka pobjedi.

U samom finišu uslijedila je velika gužva na terenu, u nju su se uključili i igrači sa klupe obje ekipe, tako da su završne momente, umjesto šansi, uglavnom obilježile tenzije - kako na terenu, tako i na večeras dobro popunjenim tribinama.

Sutjeska – Dečić 3:0 (1:0)

(1:0 – Grivić 16’, 2:0 – Striković 85’, 3:0 – Matanović 88')

Jezero – Mornar 3:1 (1:0)
(1:0 - Pavlović 43', 2:0 - Tošković 71', 2:1 - Sekulović 81', 3:1 - Pajović 89')

Petrovac – Rudar 0:0