Kako kaže sam autor, knjiga je nastala iz radnog ali i životnog iskustva, zbog čega je i dobila "životniji" naslov -„Ljudska strana menadžmenta“.
- Pojam „ljudska“ je upotrijebljen u smislu "humana" i tiče se odnosa među ljudima, a asocira na to da postoji jedna druga, manje ljudska strana. Nju mnogi menadžeri često ispoljavaju u odnosu sa zaposlenima, a ona, po mom mišljenju, nije u skladu sa crnogorskim vrijednostima, tradicijom i kulturom. Podnaslovom „Crnogorska perspektiva“ sam želio da naglasim da je upravo ljudska, a neka druga strana menadžmenta - crnogorska perspektiva. Koliko sam u tome uspio najbolje će presuditi čitaoci - izjavio je Šarović.
Recezenti ovog naučno-popularnog štiva bili su profesori dr Milan Perović i doc. dr Borislav Marić. Perović je tim povodom zapisao:"Knjiga je interesantan doprinos razumijevanju menadžmenta uopšte i menadžmenta kvalitetom, kao nove upravljačke paradigme. Posebno je interestna jer je ove savremene svjetske fenomene obradio sa aspekta crngorskih prilika i crnogorskog mentaliteta. Autor u knjizi znalački slijedi zapažanja Jovana Cvijića da društvo mnogo nesavršenije u duhovnom pogledu nego u materijalnom. Autor uočava naše probleme, ali i daje rješenja kako se iz njega stručno utemeljeno i na praktičan način može izaći."
S druge strane, Marić ističe psihološku osnovu knjige:
"Autor probleme menadžmenta obrađuje sa psihološkog, sociološkog, etičkog i antropološkog stanovišta, što nesumnjivo predstavlja originalan pristup i čini ovo djelo atraktivnim štivom za sve one koji se bave problemima upravljanja i položaja savremenog čovjeka koji je uključen u različite interpersonalne odnose radi proizvodnje. U duhu izabranog pravca u psihologiji, autor se bavi problemima humanističke etike u okviru menadžmenta što je potkrijepio brojim primjerima iz jedne specifične sredine kao što je to slučaj sa socio-kulturnim, etičkim i psihološkim karakteristikama crnogorskog društva i njegovog mentaliteta."