On je istakao kako je dosadašnji rad Vlade Crne Gore, u najkraćem, najjednostavnije opisati kao "posrtanje države na svim poljima".
Rakočević je komentarisao i najavljenu rekonstrukciju Vlade.
"Skloniji sam da povjerujem da će premijer Krivokapić “pomjeriti planinu pogledom”, nego da će se DF dogovoriti sa bilo kim bilo šta. Stvar je jednostavna. Od samog početka se ne radi o ekspertima, niti je postojala potreba za “ekspertskom vladom”, šta god ta sintagma označavala. Koncept nazvan “ekspertska vlada” je bio samo alibi koji je podrazumijevao da, pod pritiskom naših euroatlantskih partnera, URA i Demokrate ostave DF van Vlade. To je sasvim smisleno ukoliko se želi evropska i suverena Crna Gora u partnerstvu sa Vašingtonom, Londonom, Berlinom, Briselom i ostalim razvijenim zapadnim demokratijama. Nakon svega, ipak moram reći da bi me iznenadilo da URA i Demokrate odluče da formiraju Vladu zainterese Beograda i Moskve. To bi za te dvije partije bio politički kraj na Zapadu i u većinskoj Crnoj Gori. Poistovjetili bi se sa radikalnom desnicom", smatra on.
Mnogi faktori, prema njegovom mišljenju, u jednom momentu dovešće do ključanja na političkoj sceni.
"Sva imenovanja po dubini u Vladi, nevjerovatan uticaj SPC u društvu, naizgled nekontrolisane i navodno izolovane skandalozne izjave najistaknutijih predstavnika ruske politike u novoj vlasti, sve je to lonac sa mlakom vodom koja se postepeno grije i u jednom trenutku počeće da ključa. Ako potraje ovakvo stanje, uticaj zapadnih država biće minimiziran, a tada ćemo uzaludno pokušavati svi zajedno da iskočimo iz lonca panslavizma. Geostrateški uticaj Amerike i Evrope na Zapadnom Balkanu će nestati ukoliko Crna Gora ne dobije evropsku vlast čiji stožer je trenutno u opoziciji. Stoga, naši partneri sa Zapada se moraju uključiti u rješavanje društvene i političke krize", istakao je on.
Rakočević je kazao i kako je broj nezaposlenih u avgustu 23 odsto veći nego tokom istog mjeseca prošle godine, predviđajući kako će taj problem u narednom vremenu biti još izraženiji.