Rukomet

Poljaci opet u finalu Lige šampiona: PSŽ eliminisan nakon borbe pune preokreta

U finalu EHF Lige šampiona sjutra će igrati Magdeburg i Kilce. Naime, u drugom polufinalu, ekipa iz Poljske bila je bolja od Pari Sen Žermena, rezultatom 25:24 (16:14).

Poljaci opet u finalu Lige šampiona: PSŽ eliminisan nakon borbe pune preokreta Foto: EHF

Bio je to, očekivano, još jedan izuzetno neizvjestan meč na fajnl-foru u Kelnu, a riješen je minut i po prije kraja, kada je Morito postigao gol iz sedmerca i donio Kilceu prednost uz koju će - kako se ispostavilo - dočekati kraj susreta.

Podsjetimo, ekipa Kilcea je aktuelni viceprvak Evrope, pri čemu je u prošlogodišnjem finalu Lige šampiona poražena od Barselone nakon izvođenja sedmeraca.

Kakav meč: Prvak Evrope eliminisan nakon izvođenja sedmeraca, Magdeburg je prvi finalista Lige šampiona
0
Kakav meč: Prvak Evrope eliminisan nakon izvođenja…
17.06.2023 17:27

Prvo poluvrijeme počelo je nešto boljom igrom rukometaša Pari Sen Žermena, ali brzo se to promijenilo. Igrači poljskog sastava ubrzo su preokrenuli, a potom su, u finišu, pogotkom Šićka stigli do tri gola razlike (16:13).

Ekipa Kilcea dobro je počela i u drugom dijelu, sve do 45. minuta, kada je uslijedila velika serija Parižana. Nizali su se pogoci Paličke, Prandija, pa dva Stajnsa, te je PSŽ serijom 0:4 u 49. minutu nakon dužeg vremena opet bio u plusu (20:21).

No, predvođeni Dušebajevim, koji je postigao šest golova, Poljaci su do kraja imali snage za preokret, tako da ćemo ih sjutra veče gledati u finalu.

Pored Dušebajeva, u Kilceu je Karalek postigao pet pogodaka, dok je šest u ekipi PSŽ-a dao Stajns.