Rukometaši Magdeburga prvi su finalisti EHF Lige šampiona, i to nakon kakvog polufinala... Njemci su u prvom duelu fajnl-fora u Kelnu trijumfovali nad aktuelnim prvakom Evrope, ekipom Barselone, i to nakon izvođenja penala - 40:39 - 38:38, produžeci - 31:31 (16:18).

Kakav meč: Prvak Evrope eliminisan nakon izvođenja sedmeraca, Magdeburg je prvi finalista Lige šampiona Foto: EHF

Od početka do kraja bio je to neizvjestan meč, uz niz preokreta, te uspona i padova u igri oba rivala. Pobjednika nije bilo nakon 60 minuta, ali ni poslije 70. Presudila je penal serija, u kojoj su igrači Barselone promašili čak četiri sedmerca.

U prvom poluvremenu uglavnom se igralo gol za gol, sve do 20. minuta kada je Barsa golom Ngesana stigla do dva pogotka prednosti (12:4). Uz toliki višak, Katalonci su i otišli na odmor – 16:18.

Barselona je lijepo igrala i na startu drugog dijela, u jednom momentu bilo je 18:21, no onda je uslijedio potpuni pad u njihovoj igri. Do 40. minuta, Magdeburg je preokrenuo – 23:22.

Nije, međutim, njemačka ekipa uspjela da stekne veću prednost, a potom je Barselona preokrenula u 56. minutu golom Vanea - 29:30. Barsa je u završnih 10 sekundi ušla uz prednost 30:31, ali je tada Damgard Nilsen pogodio i donio Magdeburgu produžetke.

U prvom produžetku, njemački sastav je, uz nekoliko krucijalnih odbrana Portnera, uspio da stekne dva gola prednosti - 33:35. No, Barsa je u drugom produžetku brzo stigla do izjednačenja, a onda su se brzi napadi i golovi na obje strane ređali kao na traci i tako se u posljednji minut ušlo uz skor 38:38.

Odužio se nakon toga završni napad Magdeburga, gola nije bilo i uslijedili su sedmerci. Tokom penal ruleta, Vane, Ričardson, Fabregas i Mem su promašili sedmerce za Barsu, a Jansen i Peterson za Magdeburg i tako su Njemci otišli u finale.

Smits je bio najbolji u redovima pobjednika - ne računajući penale, postigao je ukupno 11 golova. U Barsi je najbolji učinak imao Ngesan sa devet pogodaka.

U drugom polufinalu, koje će početi u 18:00 časova, sastaće se Pari Sen Žermen - Kilce.