Duelima u preostale četiri grupe, kompletirano je drugo kolo Lige Evrope.

Pobjeda Liverpula, Roma raspucana, katastrofa Šerifa, Karabah sa Jankovićem nezaustavljiv Foto: Reuters

Liverpul je na Enfildu bio bolji od Sen Žila, rezultatom 2:0 (1:0).

'Redsi' su poveli golom Gravenberha u 43. minutu, i to pošto se lopta odbila od suparničkog golmana nakon šuta Aleksander-Arnolda. U sudijskoj nadoknadi, u strijelce se upisao i Žota.

Ipak, pitanje je sa koliko bi još golova u mreži Belgijanci napustili Englesku da večeras nije bilo upravo maestralnog golmana Morisa.

Atalanta slavila u Lisabonu, TSC sjajnim povratkom do boda protiv Olimpijakosa, Marsej ispustio dva gola prednosti
0
Atalanta slavila u Lisabonu, TSC sjajnim povratkom do boda…
05.10.2023 20:48

Pogotkom Sorlota, Viljareal je došao do pobjede nad Renom - 1:0 (1:0).

U grupi "G" ispratili smo goleade u Rimu i u Pragu.

Roma je na Olimpiku deklasirala švajcarski Servet (4:0), uz dva gola Andree Belotija i po jedan Lukakua i Pelegrinija.

Još je ubjedljivija bila Slavija, koja je u Pragu trijumfovala protiv Šerifa, rezultatom 6:0 (3:0).

Karabah nastavlja sa izvrsnim rezultatima. Azerbejdžanci su večeras trijumfovali protiv Hekena u Švedskoj (0:1), a naš Marko Janković odigrao je svih 90 minuta.

U toj grupi je Bajer Leverkuzen upisao tri boda na gostovanju Moldeu (0:2), uz pogotke Frimponga i Tele.

Grupa “E”: Liverpul – Sen Žil 2:0, Tuluz – LASK 1:0.

Tabela: Liverpul 6, Tuluz 4, Sen Žil 1, LASK 0.

Grupa “F”: Makabi Haifa – Panatinaikos 0:0, Viljareal – Ren 1:0.

Tabela: Panatinaikos 4, Viljareal 3, Ren 3, Makabi Haifa 1.

Grupa “G”: Roma – Servet 4:0, Slavija Prag – Šerif 6:0.

Tabela: Slavija Prag 6, Roma 6, Servet 0, Šerif 0.

Grupa “H”: Heken – Karabah 0:1, Molde – Bajer Leverkuzen 1:2.

Tabela: Bajer Leverkuzen 6, Karabah 6, Molde 0, Heken 0.