U Ligi Evrope odigrano je osam mečeva drugog kola.

Atalanta slavila u Lisabonu, TSC sjajnim povratkom do boda protiv Olimpijakosa, Marsej ispustio dva gola prednosti Foto: Record

TSC je u Bačkoj Topoli osvojio bod protiv Olimpijakosa nakon sjajnog povratka - 2:2 (0:1).

Gosti su vodili 0:2 pogocima Masurasa i Podensa, a onda su zablistali igrači TSC-a. Đakovac je u 63. minutu smanjio rezultat, a Pantović im je u 90. minutu donio veliki bod. Gosti su pola sata bili sa igračem manje na terenu, a naš Stevan Jovetić u igru je ušao u 62. minutu.

U derbiju te grupe, Vest Hem je golovima Pakete i Agera trijumfovao u Frajburgu, rezultatom 1:2 (0:1).

Marsej je na Velodromu vodio 2:0 protiv Brajtona, ali je na kraju bilo 2:2. Podjelom bodova okončan je i duel AEK - Ajaks (1:1).

Iznenađenje se dogodilo na Kipru, gdje su Rendžersi poraženi od AEL Limasola (2:1), a istim rezultatom u toj je grupi Betis u Sevilji porazio prašku Spartu.

U jednom od derbija večeri, Atalanta je u Lisabonu bila bolja od Sportinga - 1:2 (0:2). Za goste su pogađali Skalvini i Rugeri, a poraz domaćih ublažio je Đokereš iz penala.

Grupa “A”: Frajburg – Vest Hem 1:2, TSC – Olimpijakos 2:2.

Tabela: Vest Hem 6, Frajburg 3, Olimpijakos 1, TSC 1.

Grupa “B”: Marsej – Brajton 2:2, AEK – Ajaks 1:1.

Tabela: AEK 4, Marsej 2, Ajaks 2, Brajton 1.

Grupa “C”: Betis – Sparta Prag 2:1, Aris Limasol – Rendžers 2:1.

Tabela: Sparta Prag 3, Rendžers 3, Aris Limasol 3, Betis 3.

Grupa “D”: Sporting – Atalanta 1:2, Rakov – Šturm 0:1.

Tabela: Atalanta 6, Sporting Lisabon 3, Šturm 3, Rakov 0.