“Uvažavajući specifičnosti obrazovanja budućih turizmologa, važnosti koje ima za njih vladanje vještinama komunikacije i interpretacije, kao neophodnost direktnog kontakta između studenata i profesora, predispitne provjere znanja su organizovane na određenom broju predmeta, preko preporučenih platformi /Moodle, Zoom/, uz mjere koje su obezbijedile kvalitet procesa”, objasnila je Perović.
Prema njenim riječima, studentima je pružena i mogućnost izlaganja i seminarskih radova i time mogućnost da i ovim putem ostvare određeni broj bodova.
“Predispitne provjere znanja koje su realizovane ili će se realizovati u ovim okolnostima biće olakšavajuća okolnost za naše studente zbog sakupljenih bodova, ali će se konačno polaganje ispita realizovati u prostorijama Fakulteta za turizam i hotelijerstvo, kada se steknu uslovi. Tome se vjerujem radujemo svi, jer pored prednosti virtuelne nastave, koja nam je omogućila kontinuitet u uslovima pandemije i bila jedino moguća, komunikacija između studenata i profesora, interakcija koja se dešava u sali je nezamjenljiva u nastavnom procesu. To je uostalom i najveća satisfakcija i privilegija profesorskog poziva”, istakla je Perović.
Ona je sa posebnim zadovoljstvom istakla zainteresovanost studenata, koji su u velikom broju učestvovali u onlajn nastavi i raznim modalitetima predispitnih provjera znanja.
Prema ocjeni prorektorice Perović, na Fakultetu za turizam i hotelijerstvo je veoma uspješno realizovan nastavni proces u novonastalim okolnostima i obezbijeđen kontinutet nastave korišćenjem preporučenih platformi.