U Ligi konferencija završeni su svi revanš susreti trećeg kola kvalifikacija, pa tako znamo i sve parove plej-ofa.

Nizu ekipa iz regije u plej-ofu se priključio i Partizan: 'Crno-bijeli' prošli nakon dramatičnog penal ruleta Foto: Starsport

Nakon što je u prvom meču u Azerbejdžanu izgubio od Sabaha 2:0, Partizan je za 90 minuta u Beogradu anulirao zaostatak - 2:0 (0:0), a onda je proslavio prolaz nakon izvođenja penala.

'Crno-bijeli' su od starta bili mnogo konkretniji, a poveli su golom Saldanje u 30. minutu. Zaostatak iz prvog meča u 58. minutu anulirao je Bibras Natho, a iako su Beograđani pokušavali da sve riješe u 90 minuta, meč je ušao u produžetke

Tokom produžetaka golova nije bilo, a u penal ruletu domaći su pogodili svih pet šuteva, dok su Azerbejdžanci promašili onaj najbitniji - posljednji.

Golovima Pašalića i Grgića, Rijeka je slavila još jednu rutinsku pobjedu nad B36 Toršavnom (2:0), ali sada ih čeka pravo iskušenje – u finalnoj borbi za grupnu fazu, hrvatski predstavnik igraće protiv moćnog francuskog Lila.

Osijek je na novom stadionu Pampas slavio protiv turske Adane 3:2, ali slaba je to utjeha – u prvom duelu poraženi su uz četiri gola razlike (1:5).

Maribor je i na Ljudskom vrtu bio nemoćan protiv Fenerbahčea – 0:3 (0:1). Podsjetimo, taj je meč zbog incidenata bio prekinut oko pola sata, a golove su večeras postizali Kahveči, Šimanski i Dušan Tadić.

Haos u Mariboru: Sukobili se navijači, neki upali i na teren, meč bio prekinut (VIDEO)
0
Haos u Mariboru: Sukobili se navijači, neki upali…
17.08.2023 21:59

Za razliku od komšija, ekipa Celja igraće u plej-ofu, pošto je večeras u Mađarskoj deklasirala Neman iz Bjelorusije – 1:4 (0:2), uz dva gola Bobičaneca. Slovenačke ‘grofove’ sada čeka Makabi iz Tel Aviva.

Nakon Budućnosti, Struga je eliminisala i Svift Esperanž. Iako je domaćin večeras slavio 2:1, makedonski prvak u prvom je duelu stekao dovoljnu zalihu (3:1). Pritom, i večeras je novi gol upisao Besart Ibraimi.

Predstavnika u plej-ofu imaće i Albanija. Partizani su u Tirani trijumfovali nad letonskom Valmeirom 1:0, i to nakon pobjede i u prvom duelu. Oni će u plej-ofu odmjeriti snage sa kazahstanskom Astanom.

PAOK uz dva gola Živkovića izbacio Hajduk, meč za pamćenje u Beču - osam golova i prolaz Legije u 101. minutu
0
PAOK uz dva gola Živkovića izbacio Hajduk, meč za pamćenje…
17.08.2023 21:24

Uz het-trik napadača iz Gvineje-Bisao Frankulina, Midtjiland je razbio Omoniju (5:1) i zakazao dvomeč protiv varšavske Legije.

Dalje su prošla i oba kluba iz Edinburga – Hartsi su eliminisali Rozenborg, a Hibernijan ekipu Lucerna.

Podsjetimo, iz naše regije je tokom ranijeg današnjeg programa plasman u plej-of izborio i sastav Balkanija sa Kosova, dok je Hajduk eliminisan u Solunu.

Rezultati večerašnjih utakmica: Partizan - Sabah - 5:4 (penali) - 2:0 / 0:2, Rijeka – B36 Toršavn 2:0 / 2:1, Neman – Celje 1:4 / 0:1, Maribor – Fenerbahče 0:3 / 1:3, Osijek – Adana 3:2 / 1:5, Svift – Struga 2:1 / 1:3, Partizani – Valmeira 1:0 / 2:1, Midtjiland – Omonija 5:1 / 0:1, Spartak Trnava – Leh 3:1 / 1:2, Bešiktaš – Nefči 2:1 / 3:1, KA Akurejri – Briž 1:5 /1:5, AZ Alkmar – Santa Koloma 2:0 / 1:0, Harts – Rozenborg 3:1 / 1:2, Lucern – Hibernijan 2:2 / 1:3, Debrecin – Rapid 0:4 / 0:0, Deri siti – Tobol 5:6 (penali) - 1:0  / 0:1.