Utakmica treće runde kvalifikacija za Ligu konferencija u Mariboru, između istoimenog domaćina i Fenerbahčea, bila je prekinuta zbog incidenata.

Haos u Mariboru: Sukobili se navijači, neki upali i na teren, meč bio prekinut (VIDEO) Foto: A. Fevzer

Do prekida je došlo u 67. minutu, kada je na dijelu tribina došlo do gužve, nakon koje su desetine navijača preskočile ogradu i ušle u restriktivnu zonu između gledališta i terena.

Nezvanične informacije govore kako je došlo do sukoba između domaćih i pristalica turskog kluba. Najprije su, navodno, navijači Maribora napali goste, a potom su oni upali na teren kako bi krenuli ka njihovoj tribini.

U momentu prekida, Fener je vodio 0:1, i to zahvaljujući golom Kahvečija u 17. minutu. Pritom, turski klub slavio je i u prvom duelu u Istanbulu - 3:1.

Utakmica je nastavljena nakon polučasovnog prekida.

PAOK uz dva gola Živkovića izbacio Hajduk, meč za pamćenje u Beču - osam golova i prolaz Legije u 101. minutu