“Tako su doprinijeli da se crnogorska javnost uznemiri i da se podignu tenzije u ionako već podijeljenom društvu. Na osnovu nedovoljno provjerenih informacija oglasio se i kabinet predsjednika Vlade Crne Gore kao i predsjednik Skupštine Crne Gore a na pisanje tih medija pozvale su se i različite društvene organizacije i vjerske zajednice, među kojima i Srpska pravoslavna crkva”, navode iz Savjeta.
Uprava policije se, naglašavaju oni, oglasila tek kasnije, gotovo pri samom isteku dana, saopštenjem u kojem su iznijeti zvanični detalji kojima se demantuju ranije, očigledno poluistinite i lažne i poluistinite, informacije, o konkretnom događaju. Saopštenje Uprave policije dostupno ovdje:
“Savjet je uputio preporuku Upravi policije da se povodom svih događaja koji izazivaju pojačanu pažnju javnosti, i mogu voditi razvijanju i produbljivanju različitih konfikata, oglašava blagovremenije i češće. Uprava policije će i na taj način, jačati svojutransparetnost, i doprinositi sprječavanju različitih protivzakonitih aktivnosti i smanjivanju straha i osjećaja nesigurnosti kod svih građana i građanki Crne Gore”, stoji, između ostalog, u današnjem saopštenju Savjeta za građansku kontrolu policije.