Fudbaleri madridskog Reala ostvarili su novu pobjedu u gostima u drugom kolu La lige.

Nova pobjeda Reala u gostima: Opet u centru pažnje Belingem, dao je dva i namjestio jedan gol Foto: Marca

Oni su slavili na gostovanju Almeriji, rezultatom 1:3 (1:1), a i večerašnji meč obilježio je Džud Belingem sa dva gola i jednom asistencijom. Treba istaći i kako je Almerija bila izuzetno opasna u prvom poluvremenu.

Domaći su poveli u trećem minutu preko Aribasa, a Belingem je prvi gol postigao u 19. minutu - dobro se snašao nakon gužve u suparničkom šesnaestercu.

Preokret smo vidjeli u 60. minutu - sjajnu je loptu poslao Toni Kros, a Belingem je ovog puta glavom matirao Mašimilijana. Da dileme o pobjedniku nema, bilo je jasno u 73. minutu - Valverde je poslao loptu ka Belingemu, a on do Vinisijusa, koji je postavio konačnih 1:3.

Real Sosijedad je i u drugom duelu pred svojim navijačima osvojio samo bod - ovog puta protiv Selte, uz rezultat 1:1 (1:0).

Sjajan start Valensije: Do nove pobjede stigli iz penala, prvi trijumf proslavio i Viljareal
0
Sjajan start Valensije: Do nove pobjede stigli iz penala…
18.08.2023 23:36

Barenćea je Baskijce doveo u vođstvo u 23. minutu, a bod gostima donio je Oskar Mingeza u četvrtom minutu nadoknade.

Rezultati: Majorka – Viljareal 0:1, Valensija – Las Palmas 1:0, Real Sosijedad – Selta 1:1, Almerija – Real Madrid 1:3.

Večeras: Osasuna – Atletik Bilbao.

Nedjelja: Đirona – Hetafe, Barselona – Kadis, Betis – Atletiko Madrid.

Ponedjeljak: Alaves – Sevilja, Granada – Rajo Valjekano.