Drugom ovosezonskom pobjedom Valensije i trijumfom Viljareala u gostima, večeras je počelo drugo kolo španske La lige.

Sjajan start Valensije: Do nove pobjede stigli iz penala, prvi trijumf proslavio i Viljareal Foto: Marca

Nakon trijumfa na gostovanju Sevilji, Valensija je večeras na svom terenu slavila nad Las Palmasom, rezultatom 1:0 (0:0).

Nije to bio meč u kojem su 'slijepi miševi' blistali, no pamte se bodovi. A sva tri je domaćin na Mestalji osvojio zahvaljujući golu Pepelua u 74. minutu iz penala. Prethodno je Marmol u svom šesnaestercu igrao rukom, što je utvrđeno VAR provjerom.

U uvodnom duelu dana, Viljareal je proslavio prvi trijumf u novoj sezoni, i to na gostovanju Majorki - 0:1 (0:0). Jedini gol postigao je Moreno u 62. minutu.

Rezultati: Majorka – Viljareal 0:1, Valensija – Las Palmas 1:0.

Sjutra: Real Sosijedad – Selta, Almerija – Real Madrid, Osasuna – Atletik Bilbao.

Nedjelja: Đirona – Hetafe, Barselona – Kadis, Betis – Atletiko Madrid.

Ponedjeljak: Alaves – Sevilja, Granada – Rajo Valjekano.