Fudbaleri Milana doživjeli su novi debakl u Seriji A. Njih je danas na San siru, u duelu 20. kola, deklasirala ekipa Sasuola, rezultatom 2:5 (1:2). Junak pobjede gostiju je Domeniko Berardi, koji je postigao gol, a asistirao kod još tri pogotka.

Nova katastrofa Milana: Sasuolo na San Siru brojao do pet, Berardi uništio 'rosonere' Foto: ANSA

Bio je to četvrti uzastopni duel ‘rosonera’ bez pobjede u Seriji A, ali i drugi zaredom na kojem su primili više od četiri gola. No, što je mnogo bitnije – sada je već sasvim jasno da Milan nema čemu da se nada, odnosno da u Napulju, pod uslovom da večeras slave nad Romom, već polako mogu početi da slave titulu koju čekaju duže od tri decenije.

Meč na San siru počeo je poništenim pogotkom Žirua u osmom minutu, a nakon toga uslijedila je potpuna katastrofa domaćih.

Najprije je, u 19. minutu, goste u vođstvo doveo Defrel, a svega tri minuta kasnije njihovu je prednost udvostručio Fratezi. U oba navrata, asistent je bio Berardi.

Bez iznenađenja u Kremoni: Inter gubio pa preokrenuo
0
28.01.2023 19:54

Nadu domaćim navijačima vratio je Žiru – on je u 24. minutu glavom poslao loptu u Konsiljijevu mrežu.

U 30. minutu, nakon dvije asistencije, Berardi se nakon odličnog centaršuta Traorea iz kornera upisao i u strijelce, pa je bilo jasno kako će Milan danas teško izbjeći poraz.

Tek što je počeo nastavak, malobrojni navijači gostiju još jednom su se radovali. Kalabrija je u svom šesnaestercu faulirao Laurijentea, koji je potom uzeo loptu i savladao Tatarušanua iz penala.

‘Rosonerima’ je u 54. minutu poništen još jedan gol – postigao ga je Rebić, no VAR provjera pokazala je kako je on prethodno bio u ‘milimetarskom’ ofsajdu.

‘Petarda’ je na San siru pukla u 79. minutu. Berardi je sa lakoćom uzeo loptu jednom od suparničkih defanzivaca, a onda je poslao ka Mateusu Enrikeu, koji je lijepo šutnuo – pravo u gol. Pritom, Enrike je u igru ušao tri minuta kasnije.

Milan je smanjio dva minuta kasnije, i to fantastičnim golom Divoka Origija. On je sa 18 metara uputio fantastičan šut, a lopta se od prečke odbila u mrežu.

Bilo je to sve što se golova tiče, a Sasuolo je tako proslavio treći uzastopni trijumf nad Milanom.

Rezultati: Kremoneze - Inter 1:2, Empoli - Torino 2:2, Leće - Salernitana 1:2, Bolonja - Specija 2:0, Atalanta - Sampdorija 2:0, Milan - Sasuolo 2:5.

Danas: Juventus - Monca, Lacio - Fiorentina, Napoli - Roma.

Sjutra: Udineze - Verona.

Tabela: Napoli 50, Inter 40, Atalanta 38, Milan 38, Lacio 37, Roma 37, Torino 27, Bolonja 26, Empoli 26, Juventus 23, Monca 22, Salernitna 21, Leće 20, Sasuolo 20, Specija 18, Verona 12, Sampdorija 9, Kremoneze 8.