Politika

Kaže da su pojedinci u stranci radili protiv njenih interesa, ali i njega lično

Noković podnio ostavku na mjesto šefa zetskog odbora SNP-a: Ovo nije partija u koju sam vjerovao

Branko Noković je saopštio da je podnio neopozivu ostavku na funkciju predsjednika Opštinskog odbora Socijalističke narodne partije (SNP) Zeta. 

Noković podnio ostavku na mjesto šefa zetskog odbora SNP-a: Ovo nije partija u koju sam vjerovao Foto: SNP
Portal AnalitikaIzvor

„Odluku donosim nakon dužeg perioda suočavanja sa konstantnim opstrukcijama i sabotiranjem mog rada od strane dijela članova Opštinskog odbora, što je svoj konačni epilog dobio glasanjem za moju smjenu sa mjesta direktora KIC-a Zeta od strane člana SNP-a, koji predstavlja našu partiju u Savjetu ustanove, a za interes druge partije. Takav postupak samo je potvrdio ono na šta sam duže vrijeme ukazivao - da su pojedinci unutar naših redova djelovali protiv interesa partije, ali i protiv mene lično i profesionalno“, rekao je Noković.

Navodi da je funkciju direktora Kulturno-informativnog centra Zeta obavljao „časno, odgovorno i pošteno, vodeći se isključivo interesima ustanove i građana Zete“. Kaže kako rezultati ostvareni tokom njegovog mandata ostaju najbolji dokaz posvećenosti poslu koji je obavljao.

„Kao dijete funkcionera koji je jedan od osnivača SNP-a i kao predsjednik OO SNP Zeta uvijek sam jasno i dosledno artikulisao politiku naše partije, štiteći njene programske principe i vrijednosti. Istovremeno bio sam glas građana Zete i branio njihove interese kad god je to bilo potrebno. To sam pokazao i pružanjem podrške protestima u Botunu i opet bih uradio isto, jer smatram da je obaveza svakog odgovornog političkog predstavnika da stane uz svoje građane kada su ugroženi njihovi legitimni interesi“, poručio je Noković.

Podsjeća da je nakon smjene sa funkcije direktora KIC-a Zeta, inicirao sazivanje Glavnog odbora partije kako bi se otvoreno razgovaralo o problemima u OO SNP Zeta i pronašao put ka rješavanju situacije. 

„Umjesto toga, sazvano je Predsjedništvo partije na kojem mi nije omogućeno da iznesem svoj stav o cjelokupnoj situaciji, jer nekome to nije odgovaralo. Kao neko ko je branio izvorne vrijednosti SNP Crne Gore, sa dubokim razočarenjem konstatujem da SNP danas nije ona partija u koju sam vjerovao i kojoj sam posvetio svoj politički angažman. Uprkos svemu ostajem dosljedan vrijednostima koje sam zastupao tokom obavljana ove funkcije - poštenju, odgovornosti, zaštiti interesa građana i borbi za istinu. Na tim principima sam radio do sada i na njima ću istrajati i ubuduće. Zahvaljujem se svim uvaženim i poštenim članovima i simpatizerima SNP-a, koji su mi pružili podršku i dijelili sa mnom ista uvjerenja, a to je da budemo čisti, iskreni i u službi građana“, zaključio je Noković. 

Portal Analitika