Viceprvak ubjedljiv, dva gola na Ćemovskom polju postigao je Vuković

Fudbaleri Sutjeske najzad su prekinuli očajan niz od šest utakmica bez pobjede, i to na kakav način.

Navijači Sutjeske dugo su čekali ovakvo izdanje: Nikšićani nadigrali Dečić i konačno prekinuli očajan niz Foto: Arhiva

Nikšićani su večeras na Ćemovskom polju, u duelu osmog kola Meridianbet Prve CFL, nadigrali Dečić i slavil rezultatom 0:4 (0:2). Pritom, dva puta je mrežu Tuzana pogađao Dušan Vuković.

Bilo je to fantastično izdanje Sutjeske, koja je od početka igrala ofanzivno, a do vođstva je stigla u 27. minutu. Vuković je tada odlično zahvatio loptu i sa desetak metara šutirao u dalji ugao, a golman Nikić bio je nemoćan.

Podgoričanima samo bod u Baru: Budućnost i Jezero izjednačeni na vrhu tabele
0
Podgoričanima samo bod u Baru: Budućnost i Jezero…
16.09.2023 22:30

Svega četiri minuta kasnije, bilo je 0:2. Striković je poslao odličan pas ka Mirosavljevu, a on je iskosa šutnuo, pa je čuvar mreže Dečića još jednom bio savladan.

Nedugo pošto se krenulo sa centra, vidjeli smo možda i najljepšu akciju na večerašnjoj utakmici. Matanović je izvrsno pronašao Grivića u šesnaestercu Dečića, a on proslijedio loptu do Vukovića, koji je i drugi put pogodio.

Posljednji pogodak bio je djelo 'rezervista' Sutjeske - Mohamed je asistirao, a Šušić pogodio nebranjenu mrežu tuškog sastava.

Rezultati

Rudar – Jezero 0:1 (0:1)

(0:1 - Tošković 1')

Petrovac – Jedinstvo 1:1 (1:0)

(1:0 - Mikijelj 35', 1:1 - Brandao 54')

Mladost DG – Arsenal 2:1 (0:0)

(1:0 - Abdulahi 49', 1:1 - Đorđević 54', 2:1 - Vujisić 89')

Mornar – Budućnost 0:0

Dečić – Sutjeska 0:4 (0:2)

(0:1 - Vuković 29', 0:2 - Mirosavljev 33', 0:3 - Vuković 54', 0:4 - Šušić 90+3')

Tabela: Budućnost 15, Jezero 15, Petrovac 13, Sutjeska 11, Dečić 11, Arsenal 10, Mladost DG 9, Mornar 8, Jedinstvo 6, Rudar 5.