Kako se navodi u saopštenju dostavljenom Portalu Analitika, kao ponudu navode zahtjev savjetnika Savjeta za privatizaciju koji je upućen CEAC-u, i tiče se tri neplaćena računa za struju.
- Dugovanja po osnovu računa za električnu energiju su preko 30 miliona eura. U Ugovoru o poravnanju je to jedan od uslova da se pokrene procedura za raskid Ugovora. To je i na fonu uslova koje je, kada se pojavio indijski investitor zainteresovan za KAP, CEAC tražio da bi napustio ovu kompaniju, a riječ je o cifri od 40 miliona eura. Međutim, takav zahtjev nije bio upućen Vladi Crne Gore, već indijskom investitoru u pregovorima sa njima - dodaje se u saopštenju.
Iz Ministarstva podsjećaju da se ponuda CEAC-a Vladi Crne Gore odnosi na konverziju dugova u akcije, što nije loše rješenje za KAP, "ali ne odslikava realnost koja proizilazi iz njihovog neizvršavanja obaveza po osnovu Ugovora o poravnanju".
- Investicije CEAC-a u KAP-u u periodu između potpisivanja Kupoprodajnog ugovora i Ugovora o poravnanju, a koje se navode u izvještaju revizora, su 23,7 miliona u proizvodnju i 9,6 miliona u životnu sredinu - ponavljaju iz Ministarstva ekonomije.
Iz CEAC-a danas ističu da su uložili oko 200 miliona eura i da je novac, uglavnom, otišao na pokrivanje dugova nerentabilnog poslovanja. Njihovi predstavnici u KAP-u kažu da neće prihvatiti ponuđenu cijenu i da će se za vlasništvo boriti svim zakonskim sredstvima.
(Foto: kap.me)