Zbog dotrajale mreže i smanjenog kapaciteta, mještani će u narednom periodu morati da se suoče sa restrikcijama vode. Problem dodatno usložnjava i neodgovorno ponašanje pojedinaca koji vodu troše nenamjenski.
Predsjednica Savjeta MZ Markovići Dejana Sinđić, ističe da su restrikcije bile neizbježan korak.
“Već su počeli, nažalost, naši mještani da pune bazene sa izvorišta umjesto da zovu cisterne. Međutim, ova mjesna zajednica, tačnije Savjet mjesne zajednice, je donio odluku o restrikcijama vode sa kojima je upoznat i vodovod i komunalna policija, tako da ko god ne bude poštovao odluku Savjeta mjesne zajednice, i Opština je, naravno, upoznata sa tim, nadležne institucije biće u skladu sa zakonom, procesuiraće sve koji ne budu poštovali tu odluku”, kazala je Sinđić za Polis.
U naselju postoji čak 13 privatnih bazena čije punjenje na svakih pet do sedam dana direktno ugrožava izvorište, ostavljajući ostatak mještana bez vode za osnovne potrebe.
“To jeste, morat će se i cisterna puniti jer naše naselje ima 13 bazena. Čim oni pune bazene svakih pet do sedam dana, samim tim naše izvorište ostaje bez vode i mi ostali građani, tačnije mještani, ostajemo bez imalo vode.”
Sinđić poručuje da Savjet nastoji da pomogne Vodovodu, s obzirom na to da se radi o izuzetno staroj mreži, ali naglašava da je u 21. vijeku nedopustivo da se izvorišta prazne zbog neracionalne potrošnje.
“Mislim, van svake pameti u 21. vijeku da ne možemo malo bolje da koristimo vodu, da bude za sve. Poslati su dopisi Opštini o potrebi nove vodovodne i komunalne infrastrukture, ali radi se o većem projektu i ja se zaista nadam, da će se barem do tada zamijeniti dotrajale cijevi, pa po nekim etapama da se radi”, zaključila je Sinđić.










