Nevjerovatan meč ispratili smo u šestom kolu La lige na Monžuiku, gdje je Barselona do 81. minuta gubila od Selte 0:2, a na kraju - uz dva gola Roberta Levandovskog - slavila 3:2. Priitom je Barsa do potpunog preokreta došla za svega osam minuta.

Ludnica na Monžuiku: Selta u finiš ušla sa 0:2, pa Barsa dala tri gola za osam minuta Foto: UGC

Da bi se na Monžuiku večeras moglo dogoditi iznenađenje, u 12. minutu nagovijestio je Larsen, koji je - nakon asistencije Torea - lijepo šutnuo u suprotni ugao sa 12-13 metara iskosa i donio gostima vođstvo.

Barsa je napadala i pokušavala da stigne do poravnanja, ali su umjesto toga u 76. minutu gosti postigli još jedan gol. Ovog puta, nakon polukontre, strijelac je bio Duvikas, koji je pogodio sa 15 metara, takođe šutirajući u dalji ugao.

Taj rezultat na snazi je bio pet minuta, nakon čega je Žoao Feliks izvrsno asistirao Levandovskom, a on prebacio suparničkog golmana i smanjio zaostatak. U 84. minutu - opet Levandovski, nakon što mu je loptu poslao Žoao Kanselo.

Veliki preokret dogodio se u 89. minutu. Gavi je odliično ubacio loptu u peterac, a tamo je spremno dočekao Žoao Kanselo koji je lako sproveo u mrežu.

Rezultati: Alaves - Atletik Bilbao 0:2, Đirona - Majorka 5:3, Osasuna - Sevilja 0:0, Barselona - Selta 3:2.

Večeras: Almerija - Valensija.

Sjutra: Real Sosijedad - Hetafe, Rajo Valjekano - Viljareal, Betis - Kadis, Las Palmas - Granada, Real Madrid - Atletiko Madrid.

Tabela: Barselona 16, Đirona 16, Real Madrid 15, Atletik Bilbao 13, Valensija 9, Rajo Valjekano 7, Atletiko Madrid 7, Osasuna 7, Kadis 7, Hetafe 7, Betis 7, Real Sosijedad 6, Viljareal 6, Alaves 6, Majorka 5, Sevilja 4, Selta 4, Granada 3, Las Palmas 2, Almerija 1.