Lider nastavio niz: Nikšićani slavili i u Pljevljima

Serija pobjeda fudbalera Sutjeske u domaćem šampionatu nastavljena je večeras u Pljevljima. U posljednjoj utakmici četvrtog kola Prve CFL, Nikšićani su slavili protiv Rudara, rezultatom 1:0.

Lider nastavio niz: Nikšićani slavili i u Pljevljima Foto: Telekom 1. CFL

Osim što nakon četiri kola imaju maksimalnih 12 bodova, Nikšićani tokom ovosezonskih 360 minuta nijesu primili nijedan pogodak. Sa druge strane, neslavan niz Pljevljaka je nastavljen – oni ni na trećoj prvenstvenoj utakmici nijesu dali gol.

Prvo poluvrijeme proticalo je uz inicijativu Nikšićana, koji su od početka bili bolji rival. Izglednu priliku u 30. minutu imao je Stijepović, ali se dobrom odbranom istakao golman domaćih Agović. Tri minuta kasnije gosti su stigli do prednosti – odlično je centrirao Janjić, a Mitrović je gotovo sa gol linije poslao loptu u mrežu.

Predvođeni večeras odličnim Zakarijom, Pljevljaci su u nastavku krenuli angažovanije, ali nijesu uspijevali stvoriti izgledniju priliku. Nikšićani su, sa druge strane, bez većih teškoća čuvali stečeno, a mogli su i do drugog pogotka - no, Eraković je pogodio stativu.

Ekipa Sutjeske opet se vratila na čelnu poziciju tabele, pri čemu ima dva boda više od ekipa Dečića i Mornara.

Podsjetimo, sinoć su odigrane četiri utakmice, pri čemu su Dečić, Mornar, Budućnost i Petrovac upisali po tri boda.

Iskra – Dečić 0:1 (0:0)
(0:1 – Kojašević 53’)

Budućnost – Podgorica 2:1 (1:0)
(1:0 – Ivanović 3’, 1:1 - Boljević 58', 2:1 - Petrović 90+1')

Jezero – Petrovac 1:2 (1:0)
(1:0 – Lambulić 44’, 1:1 – Bašić 66’, 1:2 – Vukčević 74’)

Zeta – Mornar 0:1 (0:1)
(0:1 – Ćetković 33’)