Ekipe iz Tuzi i Bara na čelu tabele

Fudbaleri Dečića slavili su u derbiju četvrtog kola u Danilovgradu, pa će im, makar do sjutra veče, društvo na diobi prve i druge pozicije praviti ekipa Mornara - koja je večeras u Golubovcima proslavila treću ovosezonsku pobjedu. Budućnost do pobjede došla u sudijskoj nadoknadi

Prva CFL (4. kolo): Dečiću derbi, Mornar nezaustavljiv, Budućnost konačno pobijedila Foto: Telekom 1. CFL

Klub iz Tuzi slavio je minimalan, no i najdragocjeniji trijumf u dosadašnjem toku sezone. Sa druge strane, pobjede Mornara više nijesu iznenađenje - Barani su, takođe rezultatom 1:0, pobijedili u Golubovcima. Budućnost je u sudijskoj nadoknadi stigla do prve pobjede u šampionatu (2:1), a Petrovac je nakon preokreta u nastavku osvojio važne bodove na gostovanju Jezeru (2:1).

Dečić i Mornar tako su sada na prve dvije pozicije - a eventualne promjene na čelu tabele mogle bi se dogoditi nakon sjutrašnjeg duela Rudara i Sutjeske u Pljevljima.

Iskra – Dečić 0:1

Fudbaleri Dečića proslavili su trijumf u derbiju kola. Oni su do pobjede u Danilovgradu došli zahvaljujući boljem izdanju u drugom dijelu utakmice. Ipak, da su nakon vodećeg pogotka bili prisebniji, ali i da na golu Iskre nije bilo raspoloženog golmana Kordića, igrači iz Tuzi mogli su udvostručiti prednost i time posljednji sudijski zvižduk dočekati uz manje neizvjesnosti.

Značaj večerašnje utakmice uticao je da ekipe Iskre i Dečića krenu oprezno. Iz tog je razloga prvo poluvrijeme završeno bez golova, uz svega nekoliko prilika.

Drugi dio počeo je šansama Camaja na jednoj i Pavlićevića na drugoj strani. Ofanziva se isplatila Tuzanima, koji su poveli u 53. minutu. Iskusno je reagovao Kojašević, koji je sjajno ispratio akciju svojih saigrača i nakon odbitka smjestio loptu u mrežu Danilovgrađana. Devet minuta kasnije, gosti su još jednom zaprijetili – odlično je šutnuo Kojašević, još bolje intervenisao Kordić, a potom je Nikolić natrčao na odbijenu loptu i poslao je preko gola. Gledana je u tim momentima totalna ofanziva Tuzana, a gol Iskre u više je navrata spašavao Kordić. Uzvratili su potom i domaći, ali bez uspjeha u namjeri da večeras ostanu neporaženi.

Zeta – Mornar 0:1

Fudbaleri Mornara nastavljaju sa sjajnim izdanjima. Barani nakon četiri odigrana kola imaju tri pobjede i remi, tako da su na vrhu prvoligaške tabele. U taboru Zete, koja je prošle sedmice u Petrovcu nagovijestila da posjeduje kvalitet, ipak, već je mnogo razloga za brigu.

Borbeno su u večerašnju utakmicu ušla oba suparnika, a Barani su poveli u 33. minutu. Nakon pokušaja gostiju i odbrane golmana Zete Božovića, odbitak je prihvatio iskusni Marko Ćetković i smjestio loptu u mrežu. Uz minimalnu prednost, ekipa Mornara je i otišla na odmor.

Ekipa iz Golubovaca u nastavku je krenula mnogo ofanzivnije, a djelovalo je kako su se gosti orijentisali na čuvanje stečenog. Iz takvog odnosa snaga, fudbaleri Zete stvorili su više prilika, ali bez uspjeha. Nijesu ni Barani bili sasvim zatvoreni, svoju su šansu najčešće vrebali iz kontre, ali je drugo poluvrijeme proteklo bez pogodaka.

Budućnost – Podgorica 2:1

'Plavi' su napokon slavili, no do tri boda došli su uz mnogo muke. Na kraju, gradski je derbi riješen u sudijskoj nadoknadi, pogotkom Zorana Petrovića.

Domaćin je krenuo agresivno i već u trećem minutu, iz prvog ozbiljnijeg pokušaja, došao do prednosti. Gotovo se sredine terena, lopta je poslata ka šesnaestercu Podgorice, a tamo je prihvatio Igor Ivanović – matirajući golmana Ivezića kroz noge. Nakon toga, na obje strane viđeno je nekoliko šansi, a najveću je propustio kapiten Budućnosti Terzić u 38. minutu.

U drugom poluvremenu nije bilo većih uzbuđenja sve do 58. minuta, kada su gosti gotovo ni iz čega došli do izjednačenja. Strijelac je bio Vladimir Boljević. Zanimljivo je kako su u narednih desetak minuta pogotku bili bliži igrači Podgorice, koji su stezali obruč i stvorili više ozbiljnijih šansi. Vrijeme je odmicalo, a nakon nekoliko promašaja na obje polovine, gotovo svi prisutni pomislili su kako će meč biti završen bez pobjednika. No, u prvom minutu sudijske nadoknade, Raspopović je poslao povratnu loptu ka Zoranu Petroviću koji je poslao pod prečku Ivezićevog gola - za konačno slavlje igrača Budućnosti.

Jezero – Petrovac 1:2

Meč u Beranama protekao je u znaku preokreta u drugom poluvremenu, ali i novog atraktivnog gola fudbalera gostiju Petra Vukčevića. Dok su gosti sada u jako lijepoj situaciji, fudbaleri Jezera i nakon četiri kola ostaju na svega jednom osvojenom bodu.

Prvi dio igre nije proticao u naročito dopadljivoj igri. Nije bilo mnogo inicijative, pa je djelovalo kako će igrači na odmor otići bez pogodaka. No, u 44. minutu, Mendi je sjajno uposlio Lazara Lambulića, koji je sa desetak metara savladao golmana Joksimovića. Bio je to prvi gol za Plavljane u tekućoj sezoni.

U nastavku je uslijedila mnogo otvorenija igra – a iako su domaći najprije mogli da udvostruče prednost, Petrovac je poravnao u 66. minutu. Petar Vukčević dodao je loptu Bašiću, koji se lijepo namjestio i sa ivice šesnaesterca matirao golmana Jezera. Potpuni preokret dogodio se u 74. minutu, a bio je to i najljepši momenat na utakmici – Petar Vukčević je sa dvadesetak metara uputio snažan i precizan šut, lobujući čuvara mreže Asanovića i time donio trijumf ekipi sa primorja.

Iskra – Dečić 0:1 (0:0)
(0:1 – Kojašević 53’)

Budućnost – Podgorica 2:1 (1:0)
(1:0 – Ivanović 3’, 1:1 - Boljević 58', 2:1 - Petrović 90+1')

Jezero – Petrovac 1:2 (1:0)
(1:0 – Lambulić 44’, 1:1 – Bašić 66’, 1:2 – Vukčević 74’)

Zeta – Mornar 0:1 (0:1)
(0:1 – Ćetković 33’)