Jedinstvo u nadoknadi stiglo do remija, Petrovcu tri boda protiv Jezera

Nakon 32. kola Meridianbet Prve CFL nikakvih promjena u vrhu tabele nije bilo - Dečić i Mornar podijelili su bodove na Topolici, a tako je bilo i pod Goricom, gdje su remizirali Budućnost i Sutjeska. Tako Tuzani u završna četiri kola ulaze uz veliku prednost - imaju tri boda od Budućnosti, od koje imaju i bolji međusobni skor.

Dečić sve bliži istorijskoj tituli: Derbiji završeni bez pobjednika, Rudar gotovo otpisan Foto: FSCG

To znači da je Budućnosti za odbranu titule sada potrebno da osvoji čak četiri boda više u odnosu na tim iz Tuzi.

Dečić je remizirao na gostovanju Mornaru, rezultatom 1:1 (1:1).

Ipak, čini se kako su Tuzani ti koji će mnogo više žaliti što nijesu stigli do tri boda - u drugom poluvremenu propustili su dvije kolosalne prilike, posljednjih 15 minuta imali su i igrača više, ali nijesu mogli do trijumfa. Doduše, Barani su bili bolji u prvom dijelu, pri čemu su pogodili i stativu. Upravo smo u prvom dijelu i vidjeli oba gola - domaće je do vođstva doveo Vušurović, a poravnao je Šarkić.

Budućnost i Sutjeska završili su derbi pod Goricom ishodom koji, čini se, najmanje odgovara i jednima i drugima - 2:2.

Oko 4.000 gledalaca pod Goricom vjerovalo je kako će 'plavi' osvojiti sva tri boda sve do 90. minuta, kada je Kalezić izjednačio i, kako se ispostavilo, postavio konačan rezultat. Inače, u uvodnih pet minuta vidjeli smo dva gola - Šaletić je u 40. sekundi doveo Sutjesku u vođstvo, a izjednačio je Despotović u petom minutu. Podgoričani su preokrenuli u 80. golom Despotovića, ali im to nije bilo dovoljno za pobjedu.

(VIDEO) Skandal pod Goricom: Golman Budućnosti udario saigrača
0
(VIDEO) Skandal pod Goricom: Golman Budućnosti udario…
27.04.2024 20:25

Pogledajte kako je na ulicama Podgorice uoči crnogorskog derbija (VIDЕO)
3
Pogledajte kako je na ulicama Podgorice uoči crnogorskog…
27.04.2024 16:41

Mladost je na DG areni savladala Rudar (1:0) i praktično ga poslala u predvorje drugoligaškog takmičenja.

Petrovac je bio bolji od Jezera (2:1), dok je Jedinstvo u nadoknadi stiglo do boda protiv Arsenala - 1:1.

Sve detalje sa večerašnjih utakmica možete ispratiti u drugom dijelu teksta.

Mornar - Dečić 1:1 (1:1)

(1:0 - Vušurović 16', 1:1 - Šarkić 40')

Budućnost - Sutjeska 2:2 (1:1)

(0:1 - Šaletić 1', 1:1 - Despotović 5', 2:1 - Bojović 80', 2:2 - Kalezić 90')

Mladost Donja Gorica - Rudar 1:0 (0:0)

(1:0 - Maraš 50' (11m))

Jedinstvo - Arsenal 1:1 (0:1)

(0:1 - Merdović 31', 1:1 - Korać 90+6' (11m))

Petrovac - Jezero 2:1 (1:0)

(1:0 - Babić 20', 1:1 - Stijepović 69', 2:1 - Babić 78')

U nastavku slijede ključni detalji sa današnjih utakmica.

90' - Gotovo je i u Baru. Mornar - Dečić 1:1.

82' - Dečić je propustio još jednu stopostotnu šansu. Ovog puta se Đoljaj spetljao u pokušaju da šutne ispred gotovo prazne mreže.

77' - Mornar će finiš odigrati sa 10 igrača. Zbog drugog žutog kartona upravo je isključen Vuković.

60' - Igrači iz Tuzi imaju za čim da žale. Božanović je bio sam ispred gola Mornara, nakon centaršuta mu je ostalo samo da proslijedi loptu u mrežu, ali je on umjesto toga glavom poslao iznad prečke.

51' - Dečić je pogodio mrežu Mornara - strijelac je bio Božanović. No, njegov je gol poništen zbog prekršaja. Tako je na Topolici i dalje 1:1.

90' - Kraj i u Donjoj Gorici, Mladost je slavila 1:0 i Rudar je sada veoma blizu ispadanja u niži rang.

90' - Gotovi su sljedeći mečevi: Budućnost - Sutjeska 2:2, Petrovac - Jezero 2:1, Jedinstvo - Arsenal 1:0.

90+6' - Jedinstvo u posljednjem minutu nadoknade stiže do boda protiv Arsenala. U Bijelom Polju je 1:1, pogodio je Korać iz penala.

90' - Sutjeska je izjednačila u Podgorici u samom finišu. U momentima kada su domači navijači vjerovali kako je Budućnost osigurala tri boda, uslijedila je kontra na čijem je kraju Kalezić matirao Pavličića.

40' - Poravnanje u Baru. Pogodak za Dečić postiže Oliver Šarkić.

80' - Budućnost je preokrenula na 2:1. Pogodio je 'rezervista' Bojović, i to opet nakon greške defanzivaca Sutjeske, odnosno Bulatovića. Bojović je nakon prodora lijepo šutnuo iskosa - pravo u mrežu.

78' - Petrovac opet vodi i ponovo je strijelac Slobodan Babić.

69' - Gol pod Malim brdom. Petrovac - Jezero 1:1. Pogodak za goste postiže Stijepović.

17' - Na Topolici Mornar vodi protiv Dečića. Nakon sjajne akcije, Škrijelj je fenomenalno asistirao Vušuroviću, a on pogodio za veliko oduševljenje na odlično popunjenim tribinama u Baru.

50' - Mladost je povela protiv Rudara. Pogodak je postigao Aleksa Maraš iz penala.

46' - Krenulo je i drugo poluvrijeme pod Goricom, u Donjoj Gorici, Bijelom Polju i Petrovcu.

1' - Počeo je meč u Baru, tamo se sastaju Mornar - Dečić.

45' - Kraj prvog dijela i na DG areni - šansi ima, ne i golova.

45' - Završeno je i pod Malim brdom i u Bijelom Polju - na oba terena smo vidjeli po gol, vode Petrovac i Arsenal.

45' - Gotovo je prvo poluvrijeme u derbiju pod Goricom. Budućnost - Sutjeska 1:1. Nakon žestokog starta sa dva rana gola, tempo igre je u ostatku bio nešto slabiji, ali bilo je prilika pred oba gola. Novi pogoci su, međutim, izostali.

31' - Gol u Bijelom Polju. Arsenal je poveo 0:1 - nakon prekida i slobodnog udarca sa distance, u šesnaestercu domaćih odlično se snašao Marko Merdović i doveo Tivćane u vođstvo.

20' - Petrovac vodi protiv Jezera - gol je postigao Slobodan Babić, koji je iz peterca šutnuo i savladao Kastratovića.

15' - Na preostala tri meča, uključujući i onaj na DG areni, za sada mreže miruju.

5' - Kakav početak derbija - Budućnost je izjednačila (1:1). Odbrana Sutjeske je napravila kardinalnu grešku, Ivanović je uposlio Despotovića, a on plasirao loptu u nebranjenu mrežu.

1' - Tek što je počeo derbi pod Goricom, Sutjeska je stigla do vođstva. Nikšićani su se radovali već u 40. sekundi, a pogodak je postigao Šaletić.

1' - Počeli su mečevi pod Goricom, na DG areni, u Tivtu i u Petrovcu.

0' - Dva su ključna meča dana. Budućnost - Sutjeska i Mornar - Dečić. Teško je bilo šta prognozirati, ali postoji i kalkulacija prema kojoj bi sva četiri tima nakon ovog kola bila u svega tri boda razmaka, što bi do kraja sezone trku za naslov prvaka učinilo i najuzbudljivijom u istoriji Prve CFL.

0' - Kada je u pitanju borba za opstanak, na DG areni čeka nas duel direknih konkurenata - Mladosti iz Donje Gorice i Rudara. Trijumfuju li domaći, Pljevljaci će biti u jako teškom položaju pred završna četiri kola, U svakom suprotnom slučaju, borba za izbjegavanje direktne selidbe u Drugu CFL trajaće do posljednjeg kola.

0' - Kako izgleda raspored svih mečeva Dečića, Budućnosti, Sutjeske, Mornara, Mladosti i Rudara pogledajte u posebnom tekstu u nastavku.

Ko će do titule, a ko do baraža: Pogledajte ko igra protiv koga u završnih pet kola