Košarkaši Sutjeske završili su ovosezonski nastup u Drugoj ABA ligi. Od njih je večeras u revanš meču četvrtfinala plej-ofa u Novom Sadu još jednom bila bolja ekipa Vojvodine, koja je slavila rezultatom 81:70 (20:11, 28:12, 12:21, 21:26).

Kraj za Sutjesku: Vojvodina još jednom pobjedom zakazala okršaj sa Podgoricom u polufinalnoj seriji Foto: ABA

Novosađani će tako biti suparnici ekipe Podgorice u polufinalnoj seriji.

Nikšićani su večeras prikazali dva lica - u prvom poluvremenu odigrali su više nego skromno i na kraju su gubili uz čak 25 poena minusa. U drugom dijelu naš je predstavnik odigrao izvrsno, u finišu je zaostatak svodio i na jednocifren minus, ali ipak su ostali daleko od preokreta.

Od samog početka susreta, Vojvodina je imala prednost, da bi se na startu drugog kvartala serijom 10:0 odlijepila na 15 poena razlike (26:11). Nikšićane je očajno služio šut za dva poena, pa su domaći već koji minut kasnije bili u višku većem od 20 poena. Prvo poluvrijeme tako su Novosađani priveli kraju uz ubjedljivo vođstvo – 48:23.

Dominacija: Zlatibor opet nemoćan, Podgorica je prvi polufinalista plej-ofa Druge ABA lige
0
Dominacija: Zlatibor opet nemoćan, Podgorica je prvi…
16.04.2024 19:42

Izvrstan odgovor Sutjeske uslijedio je u trećem periodu, koji su otvorili serijom 0:6. Nakon osam minuta igre, pogotkom Barovića, crnogorski sastav prišao je na minus 10 (52:42). U toj četvrtini uloge su bile potpun zamijenjene – Vojvodina se žestoko mučila u napadu, a Nikšićanima je u obruč ulazio gotovo svaki pokušaj.

Međutim, trgli su se domaći košarkaši u samoj završnici, serijom 6:0 stigli su do prednosti 60:44 uz koju su mogli znatno mirnije da dočekaju posljednju četvrtinu, nakon koje su proslavili plasman u polufinale.

U pobjedničkom sastavu najefikasniji je bio Džared Kaningem (20 poena), a u timu Sutjeske Radosav Spasojević (13).

Zlatibor - Podgorica 93:100 (prvi meč: 89:113)

Vojvodina - Sutjeska, 81:70 (prvi meč: 89:84)

Spartak - Domžale 79:68 (prvi meč: 84:71)

Široki Brijeg - MZT, 19:00h (prvi meč: 69:85)