Košarkaši Podgorice plasirali su se u polufinale plej-ofa Druge ABA lige, pošto su večeras još jednom bili bolji od ekipe Zlatibora. Ovog puta, izabranici Dragana Radovića slavili su u gostima, rezultatom 93:100 (21:25, 24:22, 18:33, 30:20).

Dominacija: Zlatibor opet nemoćan, Podgorica je prvi polufinalista plej-ofa Druge ABA lige Foto: ABA

Podgoričani su i večeras potvrdili da su u ovom momentu bolji od Zlatibora, a pobjedu su osigurali u trećoj četvrtini, u kojoj su bili više nego dominantni. Podsjetimo, crnogorski sastav je slavio i u prvom duelu u Bemax areni, rezultatom 113:89.

Igrači Podgorice u polufinalu će igrati protiv boljeg iz meča Vojvodina - Sutjeska, koji će na programu biti sjutra, pri čemu su Novosađani u prvom susretu u Nikšiću slavili 84:89.

Gosti su meč otvorili serijom 0:8 i već tada je bilo jasno kako će Zlatibor večeas naspram sebe imati jednako raspoložene suparnike kao i prije sedam dana.

No, pad u igri Podgorice uslijedio je u drugom kvartalu - za svega tri minuta su od plus osam (21:29) došli do minus pet (36:31). Ipak, izabranici Dragana Radovića nijesu dozvolili suparnicima da se odlijepe, da bi u završnih 90 sekundi poluvremena i preokrenuli - zahvaljujući novoj seriji 0:8, uz pogotke Kljajevića, Brnovića i Slaja - na 45:47.

Da domaći nemaju čemu da se nadaju, bilo je jasno u trećoj četvrtini. Podgoričani su briljirali, postigli su čak 33 poena, pa je preostali period igre bio puka formalnost.

Dejlen Kunc je bio najefikasniji u timu Podgorice sa 15 poena, Filip Anđušić dodao je 14, a Brendon Slaj 13. Kod domaćih je najbolji učinak imao Brano Đukanović (18 poena).

Zlatibor - Podgorica 93:100  (prvi meč: 89:113)

Spartak - Domžale - u toku (prvi meč: 84:71)