On je kazao listu “Elektroprivreda” da je za kontinuiran rad termoelektrane potrebna sigurna isporuka dovoljnih količina uglja.
-Mnogi će se sjetiti da se prije samo nekoliko godina TE „Pljevlja“, upravo zbog nedostatka uglja, suočavala sa ozbiljnim teškoćama u radu. Generalno, to je uslov za punu optimizaciju rada dvaju sistema. Uostalom u regionu, pa i šire imamo situaciju da su rudnik i termoelektrana većinom povezani sistemi, što takođe ide u prilog realizacije ovog projekta. Inače, ne treba zaboraviti da će i građani Pljevalja najdirektnije osjetiti benefite od spajanja energetskih kapaciteta u njihovoj opštini, jer će se izgradnjom drugog termo bloka stvoriti neophodni preduslovi i za toplifikaciju grada, objasnio je Kovačević, dodajući da sImajući u su u ovoj godini smo, zaista, jako puno i naporno radili na stvaranju pretpostavki za iznalaženje najoptimalnijeg rješenja.
-U tom smislu izabrali smo savjetnika – konzorcijum koji čine Zagrebačka banka, članica Unikredit grupe, advokatska kancelarija Moravčević-Vojnović i partneri OAP i KPMG, koji je uradio Strategiju spajanja i Elaborat o fnansijskoj analizi spajanja i sada je na akcionarima u Rudniku Uglja i EPCG da odluče o modelu i dinamici spajanja. Lično mislim da je sasvim realno očekivati da tokom 2012.godine dođe do realizacije projekta, zaključio je Kovačević.