"Dešavanja u Andrijevici, Baru, Budvi, na kojima su se kršile odredbe Zakona o državnim simbolima i Danu državnosti Crne Gore, posebno u članovima 16, 17 i 18, morala su biti sankcionisana, pa bar uz primjenu člana 29 istog Zakona. Zar je samo nakon informacije koju je objavio Radio Antena M stavljena crnogorska zastava na željezničkoj stanici u Baru?
Pretrčavanja dojučerašnjih poslušnika u protivnički tabor, nijesu predmet našeg interesovanja, ali poštovanje zastave, grba i himne, kao državnih simbola jesu! I to ne od strane aktuelne, već i buduće vlasti, koje moraju poštovati državu u kojoj će vršiti tu vlast.
U tom smislu, za Komitski pokret Nikšić apsolutno su neprihvatljive najave ukidanja Zakona o slobodi vjeroispovijesti i najave davanja posebnog statusa Srpskoj pravoslavnoj crkvi.
"Za inicijatore ovog pitanja podsjećanje da je Crnogorska pravoslavna crkva obnovljena, onako 'njegoševski i petrovićevski' kako to oni često vole da kažu manipulišući neznanjem, na Opštem narodnom zboru na Cetinju 1993.godine, da ima svoga mitropolita, izabranog po svim crkvenim pravilima i svoje svještenstvo. Bez obzira na sve napade, laži, podmetanja, uvrede i brojanje crkvenih krvnih zrnaca, Crnogorska pravoslavna crkva ima svoje vjernike i poštovaoce i neće mirno gledati eventualni odluku da crkva druge države preuzima one vjerske objekte i crnogorska svetilišta, koje je gradio crnogorski narod i vladari.
Zakon o slobodi vjeroispovijesti nije, kako kažu iz buduće vlasti, nikakvo političko pitanje, već duboko vjersko i suštinsko po državu Crnu Goru i crnogorski identitet. Mi, Crnogorci, hoćemo da se molimo u crnogorskim crkvama i manastirima, sa svjestenicima Crnogorske pravoslavne crkve, i to je naše pravo, zagarantovano Ustavom Crne Gore. Zavaravanje da u Crnoj Gori postoje samo tri vjerske organizacije, uz potpuno ignorisanje prava vjernika CPC, je ništa više do-zavaravanja. Nakon 27 godina borbe za pravo Crnogorske pravoslavne crkve, zar iko misli da ćemo od te borbe odustati", naveli su iz Komitskog pokreta.