“Vidim ovih dana “iščuđavanje” nad tim otkud otpor na Cetinju. Istina, teško je razumjeti da su Crnogorci jedini narod koji u današnjoj Crnoj Gori nema nikakva vjerska prava. Gotovo cjelokupna kulturno-istorijska i vjerska baština stvarana generacijama njihovih predaka kalkulantstvom i kratkovidošću bivše, te kalkulantstvom i podaništvom aktuelne vlasti gotovo u potpunosti je prepisana na crkvenu organizaciju druge države“, kazala je Komar.
Prema njenim riječima, svima koji ne žmure širom otvorenih očiju potpuno je jasno da je u pitanju organizacija koja sad već otvoreno radi na negiranju crnogorskog identiteta i krivotvorenju kulturno-istorijske baštine u cilju asimilacije Crnogoraca.
„Otud otpor i nepristajanje na represiju, sada već podržanu represivnim mehanizmima vlasti. Formalno pravo svojine stečeno na „kus“ način koristi se, da se Crnogorcima uskrati pravo na vjersku službu u crkvama i manastirima širom Crne Gore. Isto to pravo negira se u slučaju Cetinjskog manastira, koji je nekim čudom, ostao u formalnoj svojini građana Cetinja“, navela je Komar.
Neukusno je, ističe, poređenje sa necivilizovanim otporom paradama ponosa.
„Ako ostavimo po strani degutantnost i banalnost analogije – LGBTQI+ zajednica ne negira prava onima koji toj zajednici ne pripadaju“, podvukla je Komar.
Ona je naglasila da bi odgovorna vlast, u kontekstu nikad veće podijeljenosti i ozbiljne ugroženosti mira i bezbjednosti, zaustavila činjenja koja provociraju reakciju građana Cetinja i velikog broja građana širom Crne Gore i otpočela dijalog koji će rezultirati uvažavanjem vjerskih prava svih građana
„Zbog toga, Cetinje, 22. avgust 2021.“, poručila je Komar.