On je rekao da je nezadovoljstvo građana veliko i da je u pitanju socijalni bunt, i naglasio da su željeli da poruče Vladi da ona ne vodi dobru ekonomsku politiku.
Nikola Kovačević iz DPS-a je istakao da to jesu politički protesti, jer su im prisustvovali svi predstavnici opozicionih partija. Govoreći o politizaciji protesta Kovačević je kazao "da socijalna parola ne može biti “oj vladari crne gore ne dočekali zore“ i nemojte Kekoviću reći da tog transparenta nije bilo. To ne može biti demokratski iskorak, ako se komšijama želi smrt", naglasio je Kovačević.
Za Velizara Kaluđerovića iz SNP-a u pitanju su mirni građanski protesti i korak ka osvajanju građanskih sloboda.
"To je oslobađanje od straha. Onaj ko je stvorio problem ne može biti rješenje problema. Za ovu ekonomsku situaciju odgovorna je Vlada, koja ima najveća ustavna ovlašćenja da rješava probleme", smatra Kaluđerović.
Predsjednik SSCG Zoran Masoničić je kazao da oni žele socijalni dijalog i uvažavanje sagovornika. O aktuelnim protestima je mišljenja da njih ne nosi sindikat, već NVO, studenti i mediji, ali i to je demokratski iskorak Crne Gore, istako je Masoničić, dodajući da “ovdje ima demokratije, ponekad i previše, a demokratija podrazumijeva i odgovornost“.
Predsjednik USSCG je kazao da oni žele ravnopravan dijalog.
"Ako nas u dijalogu Vlada ne doživljava kao ravnopravne, mi zbog naših 20 000 članova moramo da zaštitimo interese članstva. Mislim da je tek nakon protesta Vlada vidjela koliko su građani nezadovoljni, naglasio je Keković.