Vaterpolo

Kakav finiš: Svjetskom prvaku skinuta kruna, Mađari su u finalu

Vaterpolisti Mađarske igraće u finalu Svjetskog prvenstva u Fukuoki, i to pošto su u današnjem polufinalu trijumfovali nad Španijom, rezultatom 11:12 (3:3, 3:1, 2:3, 3:5). Podsjetimo, Mađare će u finalu čekati selekcija Grčke.

Kakav finiš: Svjetskom prvaku skinuta kruna, Mađari su u finalu Foto: FINA

Nevjerovatno borbeno bilo je drugo današnje polufinale, u kojem su Španci tri minuta prije kraja vodili 11:9, a potom je uslijedila serija Mađarske - 0:3.

Presudio je pogodak Manherca, i to u posljednjoj sekundi susreta.

Mađarska je bolje otvorila meč, no Španija je preokrenula u drugom kvartalu, da bi u trećem stigla do čak tri gola razlike (7:4). Predvođeni Janšikom, vaterpolisti Mađarske ubrzo su sveli zaostatak na jedan gol (7:6), a uz toliku razliku su današnji suparnici i ušli u završnih osam minuta - 8:7.

Srbija neprepoznatljiva: Grčka je prvi finalista SP
0
27.07.2023 11:06

Četiri minuta prije kraja, Kabanjas je 'furiji' vratio dva gola plusa (10:8), ali ništa nije bilo gotovo. VIdjeli smo potom dvije 'bombe' - prvo Zalankija na jednoj, pa Maljaraka na drugoj strani, da bi u sljedećem napadu Janšik smanjio na 11:10.

Konačno, Mađari su do izjednačenja stigli pogotkom Vamoša, minut i 45 sekundi do kraja. Uslijedilo je nekoliko neiskorišćenih prilika pred oba gola, pa je Mađarska na kraju imala završnih 15 sekundi da organizuje napad za pobjedu. I u posljednjoj sekundi - Manherc je pogodio, uz mnogo sreće, pri čemu je lopta prošla ispod ruke Agireu, te je tako odveo svoju ekipu u finale.

Uz golmana Vogela, Manherc je bio i najbolji igrač u redovima Mađarske, pri čemu je postigao tri gola. Kod Španije, Sanauja i Perone postigli su po dva pogotka.

U subotu ćemo tako dobiti novog svjetskog prvaka, biće to Mađari ili Grci, dok će u borbi za treće mjesto igrati vaterpolisti Španije i Srbije.