Vaterpolo

Srbija neprepoznatljiva: Grčka je prvi finalista SP

Vaterpolisti Grčke prvi su finalisti Svjetskog prvenstva u Fukuoki. Oni su u prvom polufinalu, mnogo lakše nego što se očekivalo, slavili nad Srbijom, rezultatom 13:7 (3:2, 3:0, 3:3, 4:2).

Srbija neprepoznatljiva: Grčka je prvi finalista SP Foto: FINA

Vaterpolisti Grčke su silovito ušli u današnji meč, a od igrača Srbije nijesmo vidjeli gotovo ništa u odnosu na izvrsne partije koje su pružali u dosadašnjem toku SP. Tako su Kakaris i saigrači nakon prvog poluvremena vodili 6:2.

Srbija je imala naročto loš učinak sa igračem više, pa su njihovi suparnici u trećem kvartalu golom Genidunasa bili i na plus pet (8:3). Nijesu igrači Srbije mogli u nastavku da se vrate u meč, dok je Grčka u samom finišu stizala i do sedam golova razlike (13:6).

Kakaris i Kanakakis su u pobjedničkoj selekciji postigli tri pogotka, dok su u redovima Srbije najefikasniji bili Rašović i Jakšić sa po dva.

Grci su tako nastavili sjajan pobjedonosni niz, u kojem im je od pet dosadašnjih mečeva najteže pao onaj sa Crnom Gorom. Srbija, sa druge strane, u subotu igra za bronzu, a danas je - što se njih tiče - očito i umor učinio svoje.