Ministarka evropskih poslova Maida Gorčević oglasila se povodom godišnjeg istraživanja WeBalkansa o Evropskom putu Crne Gore.
Kako smo ranije izvjestili, više od 60 odsto ispitanika u našoj državi vjeruje kako ćemo u EU tokom narednih pet Godina.
Gorčević je na društvenoj mreži X napisala da je raduje što građani Crne Gore jasno prepoznaju snažno partnerstvo sa Evropskom unijom.
Ona je napomenula da istraživanje pokazuje da 86,4% građana odnose Crne Gore i EU ocjenjuje dobrim. Istovremeno, 72,8% građana vjeruje Evropskoj uniji, što je najveći stepen povjerenja među obuhvaćenim međunarodnim akterima, dok 72,1% smatra da fondovi EU koriste ljudima širom Crne Gore.
“Ovo povjerenje je jasna podrška našem evropskom putu, ali i obaveza da nastavimo da ostvarujemo konkretne rezultate koje će građani osjećati u svakodnevnom životu. Na tom povjerenju nastavljamo da gradimo put Crne Gore kako bismo postali 28. članica do 2028. Godine”, zaključila je Gorčević.










