Goleada u derbiju: Sutjeska zadržala ,,plus 11“

Uzbudljivo izdanje najvećeg crnogorskog derbija i ishod koji nije promijenio stanje na tabeli, ali je vjerovatno odlučio šampionsku trku.

Vladimir Jovović (Sutjeska) Foto: Foto: FSCG
Vladimir Jovović (Sutjeska)
PobjedaIzvor

Budućnost i Sutjeska su pod Goricom odigrali 3:3, što je rezultat koji više odgovara gostima, iako su vodili 2:0 i 3:2. Tim Milije Savovića zadržao je 11 bodova prednosti nad najvećim rivalom, koliko zaostaje i Dečić.

Sutjeska je pod Goricom povela u 19. minutu poslije pasa Nikole Janjića i uklizavanja Boža Markovića, a prednost udvostručila samo dva minuta kasnije lijepom akcijom koju je krunisao Novica Eraković.

Da Anto Babić sa gol linije nije spriječio treći gol Sutjeske, pitanje pobjednika vjerovatno se više ne bi postavljalo.

Budućnost je time dobila ,,vještačko disanje“, a u 29. ga iskoristila da pogotkom Miloša Raičkovića iz jedanaesterca smanji na 2:1.

,,Plavi“ su u nadoknadi dobili i poklon od golmana gostiju Vladana Giljena, koji je driblao Zorana Petrovića, prošao ga, ali u namjeri da loptu namjesti na ,,jaču“ nogu bio nesmotren i faulirao ofanzivca domaćih - Raičković je ponovo bio siguran sa penala.

Budućnost je od 70. minuta igrala s igračem manje jer je Adžić zbog faula nad Jovovićem dobio žuti karton, u 75. prokockala šansu za preokret kada se Mijović našao u kontri, a od 81. opet bila u minusu - Vladimir Jovović je iz kornera pogodio rezervistu Vladana Bubanju, koji je bio precizan glavom sa 10 metara.

Budućnost je opet pokazala reakciju i ugrabila makar bod. Poslije prekida i odličnog dodavanja glavom Đuričkovića, Ražnatoviću nije bilo teško da pogodi za 3:3.

Tanak je to bod za ,,plave“, kojima remi ne znači mnogo u potjeri za liderom.

Dečić i Petrovac su u spektakularnom meču remizirali 4:4, Podgorica je u Pljevljima pobijedila Rudar rezultatom 1:0, dok je duel Iskre i Mornara prekinut u 31. minutu zbog nevremena.

Utakmica Jezera i Zete odgođena je zbog tragične smrti fudbalera plavskog kluba Mirze Đurđevića.