Spektakl u Tuzima: Osam golova u meču Dečića i Petrovca

Rijetko viđeni spektakl, utakmica za sve ukuse na Tuškom polju. Dečić i Petrovac su u teškim uslovima, po izuzetno hladnom vremenu, odigrali jedan od uzbudljivijih mečeva sezone u Telekom 1. CFL - 4:4!

Marko Miličković (FK Petrovac) Foto: Foto: FSCG
Marko Miličković (FK Petrovac)
PobjedaIzvor

Bio je to pravi rolektoster, duel u kojim su oba tima dva puta vodila, a na kraju podijelila plijen i ostala na dva boda odstojanja u korist Tuzana.

Goleada u Tuzima otvorena je u 24. minutu kada je napadač Petrovca Adnan Bašić prevario čuvara i šutirao, golman Stefan Popović odbranio, ali pravo na nogu desnog beka gostiju Abdela Osmanovića koji se ubacio iz drugog plana i zatresao mrežu.

,,Nebo-plavi“ su u 27. i 28. mogli da uvećaju vođstvo, ali je šut Balše Boričića zaustavila stativa, dok je Marko Miličković koji sekund zakasnio prilikom uklizavanja nakon centaršuta sa lijeve strane.

U finišu poluvremena probudio se Dečić, prokockavši dvije prilike za izjednačenje u 42. minutu.

U oba navrata odličan je bio golman Petrovca Ljubomir Đurović - pravovremenim istrčavanjem zaustavio je sjajan prodor Iljira Camaja, a potom odbranio i ,,ušao u šut“ Danilu Pešukiću.

Ono što je propustio krajem prvog, Dečić je nadoknadio u naletu početkom drugog poluvremena. Samo dva minuta trebalo mu je da izjednači, a te još četiri da preokrene.

U 47. je Pjeter Ljuljđuraj pogodio prečku, pa Danilo Pešukić stativu, a poslije srećnog odbitka - Kristijan Vuljaj praznu mrežu.

Domaćin je iskoristio stanje šoka za goste da postigne još jedan pogodak. Zahvalnost duguje golmanu Đuroviću, kojem je poslije šuta Draška Božovića sa 18 metara lopta prošla između ruku, pa se od noge odbila u mrežu.

Samo dva minuta kasnije bilo je 1:1 u kobnim greškama golmana, a 2:2 u golgeterskom bilansu.

Boričić je probao šut sa distance i bio bi to pokušaj koji se ne bi pamtio da Stefan Popović nije bio nesiguran - u želji da je uhvati, odbio je loptu pravo na nogu Marka Miličkovića koji je rutinski donio izjednačenje.

Miličković je u prvom ovosezonskom meču sa Dečićem postigao dva gola, a učinak je ponovio u Tuzima.

U 67. minutu dobio je sjajan pas sa 25 metara i iskosa sa desne strane šutirao pod prečku. Neodbranjivo - 2:3.

Nije to bilo posljednje poglavlje spektakularnog nadmetanja u Tuzima.

Deset minuta poslije preokreta Petrovca, Dečić je najavio svoju drugu ,,remontadu“. Majstor Vuljaj je sa oko 17 metara sjajno poslao loptu uz stativu, da bi u 83. Camaj glavom pored statične odbrane gostiju pogodio za 4:3.

I (opet) to nije bilo sve. Petrovac nije dozvolio da mu Dečić odmakne pet bodova, a za važan bod u trci za izlazak u Evropu u pretposljednjem minutu regularnog toka pobrinuo se Zaim Divanović.

Mladi reprezentativac Crne Gore povukao je loptu ka ,,kapici“ šesnaesterca i neodbranjivo šutirao iza leđa Popovića - 4:4!