Gledaoci napuštali tribine, da li je vrijeme da FSCG preduzme nešto?

Fudbalska farsa: Budva i Zeta odigrali koliko im je trebalo, idu u Drugu CFL

Fudbaleri Budve i Zete osigurali su plasman u Drugu CFL nakon posljednje utakmice baraža u kojoj su odigrali onako kako im je i bilo potrebno da prođu dalje, a da Ibar ostane trećeligaš.

Fudbalska farsa: Budva i Zeta odigrali koliko im je trebalo, idu u Drugu CFL Foto: UGC
Autor
MPAutor

Naime, uoči današnjeg kola, Ibar dalje nije vodila samo jedna moguća kombinacija – da se na Lugovima dogodi remi uz četiri ili više golova, a da potom Budva trijumfuje prilikom izvođenja penala.

I, naravno, to se i dogodilo – nakon 90 minuta bilo je 3:3 (1:3). Uslijedilo je izvođenje jedanaesteraca - bilo je 4:2 u korist Budve.

0:3, pa 3:3, pa – dodavanje lopte

Zeta je već do 32. minuta vodila 0:3, da bi u 54. bilo – 3:3. Koji minut kasnije, publika je počela da napušta tribine – jer, njima je već tada sve bilo jasno. Pritom, od poravnanja sve do penala, na Lugovima se nije dešavalo apsolutno ništa – ekipe koje su u razmaku od četrdesetak minuta postigle čak šest golova odjednom su, jednostavno, stale.

Gledali smo ove sezone mnogo sličnih momenata višim takmičarskim rangovima, pamtimo i suspenziju Ceklića iz Mladosti, no današnja lakrdija dogodila se u presudnom meču, koji je direktno odlučivao o tome ko će u Drugu CFL.

Ako je poslije svega bitan izvještaj…

Ako je uopšte i bitno detaljnije se osvrtati, meč je počeo totalnom ofanzivom Zete. Ređale su se stopostotne šanse pred golom Budve, a mreža se zatresla u 20. minutu – strijelac je bio Aleksandar Krstović, koji je šutnuo sa ivice šesnaesterca. Svega minut kasnije bilo je 0:2, a ovog je puta Mujović lobovao istrčalog golmana Kulinovića.

U 32. minutu, Zeta je postigla i treći gol – Popović je napravio pravi slalom u šesnaestercu, prevario je i jednog suparničkog defanzivca i golmana, a potom smjestio loptu u nebranjeni dio mreže.

Rožajci bez sreće: Zeta slavila nakon penala i približila se Drugoj CFL
0
Rožajci bez sreće: Zeta slavila nakon penala i približila…
18.05.2024 22:01

Rožajci nadomak Druge CFL, ali imaju za čim da žale - sve su mogli da riješe za 90 minuta, odluka pada u ponedjeljak
0
Rožajci nadomak Druge CFL, ali imaju za čim da žale - sve…
22.05.2024 19:14

Budva je nakon toga imala nekoliko većih šansi, a u 43. minutu su smanjili zaostatak – nakon kornera i izostanka reakcije odbrane gostiju, prvo se tresla prečka, a potom je Medigović odbitak poslao u mrežu.

Tek što se krenulo sa centra, bilo je 2:3. Loptu je u kazneni prostor ubacio Ćetković, a odatle je glavom pogodio ‘rezervista’ Vraneš.

Poravnanje je uslijedilo u 54. minutu. Nakon prekida i ubačene lopte, lopta je došla do Medigovića, koji se opet upisao u strijelce.

Reagovao i Ibar: Fudbal je konačno umro u Crnoj Gori, šaljemo video pa neka FIFA i UEFA gledaju utakmicu iz Budve
0
Reagovao i Ibar: Fudbal je konačno umro u Crnoj Gori…
27.05.2024 20:43

Ibrahimović se oglasio povodom fudbala: Predstava u Budvi ne može se nazvati ni utakmicom ni takmičenjem
0
Ibrahimović se oglasio povodom fudbala: Predstava u Budvi…
27.05.2024 20:29

Od tog momenta do kraja utakmice nijesmo vidjeli više ništa- igrači su dodavali loptu i nikakve želje nije bilo ni kod jednih ni kod drugih.

Oko 60. minuta, gledaoci su počeli da napuštaju tribine stadiona na Lugovima, što je bio i možda najbolji odgovor na ono što se dešavalo na terenu.

Na kraju su uslijedili penali - ali, teško je da je bilo ko danas imao dilemu kakav će biti njihov ishod.