Elektronski naplatni uređaj, o kojem će biti riječi u nastavku, hardver je koji objedinjuje sve prethodne korake. Ovi uređaji se, u najkraćem, koriste za kucanje računa kroz aplikaciju, i njihovo izdavanje korisnicima usluga.
Uređaji mogu biti integrisani sa štampačem kako bi iz njega automatski izašao račun izgleda propisanog Zakonom o elektronskoj fiskalizaciji – sa QR kodom i JIKR brojem – a mogu biti Bluetooth tehnologijom povezani na termalni štampač, kako bi se odštampao generisani račun.
- Koja je cijena uređaja?
Cijena uređaja zavisi od njegovih karakteristika odnosno potreba privrednika, a Crnogorski Telekom je u sklopu svojih sveobuhvatnih rješenja za eFiskalizaciju svim privrednicima omogućio kupovinu na rate ili iznajmljivanje naplatnih uređaja.
- Koji uređaji postoje i gdje se mogu kupiti?
Telekom je obezbijedio 6 modela uređaja, sa ekranima osjetljivim na dodir (touch screen), različitih dimenzija, a dostupne su kako prenosne (idealne za manje kafiće, advokatske kancelarije, frizerske i kozmetičke salone, taksi usluge i ostala slobodna zanimanja) tako i stone varijante (za prodavnice, butike, restorane i veće ugostiteljske objekte).
Svi naplatni uređaji u ponudi Telekoma imaju mogućnost WiFi pristupa internetu, dok pojedini uređaji iz ponude sadrže mogućnost ubacivanja mobilne kartice i prenosivi su.
- Šta se dešava u slučaju kvara uređaja?
Crnogorski Telekom je u saradnji sa partnerima obezbijedio servisiranje, a kako bi kompanije mogle neometano da nastave sa poslovanjem, u slučaju kvara, do popravke uređaja obezbjeđuje se zamjenski.
Svi zainteresovani više detalja o ponudi Telekoma mogu dobiti u Biznis centru i od prodajnih agenata Telekoma, kao i na stranici https://telekom.me/poslovni-korisnici/efiskalizacija