Doktor koji se vratio sa humanitarne misije u Kongu testiran je pozitivno na ebolu, što predstavlja prvi slučaj ovog virusa u Francuskoj tokom aktuelne epidemije, saopštilo je danas Ministarstvo zdravlja te zemlje, javlja Reuters.
Pacijent je smješten u izolaciju, a nadležne službe prate i identifikuju osobe koje su bile u kontaktu s njim. Ministarstvo je navelo da je rizik za opštu populaciju u Evropi nizak.
Epidemija ebole u Kongu do sada je zarazila više od 1.000 ljudi i odnijela 267 života. Prema podacima Svjetske zdravstvene organizacije (SZO), ova epidemija je u prvom mjesecu zabilježila najveći broj potvrđenih slučajeva u odnosu na bilo koju prethodnu pojavu bolesti.










