Ministar javne uprave Maraš Dukaj, sastao se sa predsjednikom Konferencije međunarodnih nevladinih organizacija Savjeta Evrope (CINGO) Gerhardom Ermichersom i članovima delegacije, sa kojima je razgovarao o unapređenju saradnje između javne uprave i organizacija civilnog društva.
Kako su saopštili iz Ministarstva javne uprave (MJU), tokom sastanka razmotreni su izazovi i mogućnosti za dalje jačanje građanskog prostora, unapređenje participativne demokratije i aktivnije uključivanje građana u procese donošenja odluka, u skladu sa evropskim standardima.
Dukaj je istakao da Ministarstvo javne uprave ostaje posvećeno stvaranju podsticajnog okruženja za rad organizacija civilnog društva i njihovom aktivnom učešću u kreiranju javnih politika.
„Snažno civilno društvo je neizostavan partner u izgradnji otvorenih, transparentnih i odgovornih institucija. Naš cilj je da kroz dijalog i partnerstvo dodatno osnažimo učešće građana u donošenju odluka koje oblikuju budućnost Crne Gore“, poručio je Dukaj.
Kako su kazali iz ovog resora, sagovornici su ocijenili da su kontinuirani dijalog, međusobno povjerenje i zajednička odgovornost ključni za dalje jačanje demokratskih procesa i razvoj inkluzivnog društva.










