Dečić krenuo pobjedom, podjela bodova u Petrovcu

Fudbaleri Dečića pobjedom su otvorili novu sezonu u Meridianbet Prvoj CFL, dok su Petrovac i Mornar podijelili bodove. Kako smo ranije izvijestili, Mladost iz Donje Gorice je nakon preokreta savladala ekipu Budućnosti - 2:1 (0:1).

Dečić krenuo pobjedom, podjela bodova u Petrovcu Foto: arhiva

Dečić je bio bolji od Jedinstva, rezultatom 2:1 (1:1).

Na Ćemovskom polju od starta smo pratili jak tempo, pa su domaći poveli u 16. minutu golom Draška Božovića. Tek pet minuta kasnije – Armin Bošnjak je poravnao rezultat.

U ostatku susreta je bilo više prilika pred oba gola, ali je pogodak uslijedio tek u 70. minutu. Novu prednost Tuzanima donio je 'rezervista'  Vušurović.

Tuzani su u završnih 10 minuta bili sa desetoricom na terenu, pošto je Bajović dobio drugi žuti karton.

Budućnost nemoćna protiv debitanta: Slom 'plavih' u Donjoj Gorici, Mladost slavi istorijsku pobjedu
1
Budućnost nemoćna protiv debitanta: Slom 'plavih' u Donjoj…
22.07.2023 21:59

Ipak, rezultat se nije mijenjao, a bliži golu u finišu su bili Tuzani, koji su pogodili i stativu.

U lokalnom derbiju pod Malim brdom, Petrovac i Mornar odigrali su neriješeno - 0:0.

Prvo poluvrijeme obilježio je crveni karton koji je pokazan prvotimcu domaćih Adnanu Bašiću. Do tog momenta, Petrovac je bio bliži golu.

U nastavku, a naročito u finišu, vidjeli smo nekoliko velikih šansi pred oba gola - ali rezultat se nije mijenjao.

Mladost DG - Budućnost 2:1 (0:1)

(0:1 - Grbić 41', 1:1 - Došljak 57', 2:1 - Ramirez 70')

Dečić - Jedinstvo 2:1 (1:1)

(1:0 - Božović 16', 1:1 - Bošnjak 21', 2:1 - Vušurović 70')

Petrovac - Mornar 0:0