Iznenađenjem na DG areni, počela 18. sezona domaćeg fudbalskog šampionata

Meridianbet Prva CFL počela je iznenađenjem. Debitant u najjačem rangu, ekipa Mladosti iz Donje Gorice, večeras je na DG areni savladala Budućnost, rezultatom 2:1 (0:1).

Budućnost nemoćna protiv debitanta: Slom 'plavih' u Donjoj Gorici, Mladost slavi istorijsku pobjedu Foto: FSCG

Blizu 1.000 gledalaca ispratilo je ne naročito kvalitetnu predstavu, no za mladi klub iz podgoričkog predgrađa ova je noć svakako istorijska.

U prvom dijelu, tresla se stativa Mladosti – pri čemu je pogodio prvotimac domaćih Bulatović, želeći da otkloni opasnost ispred gola.

Budućnost je počela da pritiska u finišu prvog dijela i to im se isplatilo. Igrao se 41. minut kada se Petar Grbić dao u solo prodor, prošao nekoliko domaćih defanzivaca i potom pogodio mrežu. Mogao je u nadoknadi Vuković da poravna – bio je u odličnoj prilici, ali je loše zahvatio loptu i ona je otišla pored stative.

Mladost je poravnala golom Borisa Došljaka u 57. minutu, nakon odlične asistencije Vlahovića.

U 70. minutu – potpuni preokret. Vuković je izveo korner, a Ramirez glavom smjestio loptu u mrežu. Pritom, reakcija odbrane Budućnosti bila je očajna.

Bio je to i konačan rezultat, nakon kojeg u DG areni mogu da budu više nego zadovoljni. Sa druge strane – u taboru aktuelnog prvaka imaju mnogo razloga za brigu uoči srijede, kada ih čeka prvi okršaj u Ligi konferencije protiv makedonske Struge.