Hljeb- Ukus će mu biti i dalje odličan, a u zamrzivaču smije da ostane do tri mjeseca.
Svježi začini – bosiljak, peršun, celer- Operite, osušite, isjeckajte i napunite posudice za zamrzavanje. Ovako upakovani smeju da stoje do 6 mjeseci u zamrzivaču.
Mlijeko- Najbolje je zamrznuti mlijeko u posudama koje mogu dobro da se zatvore. Prije upotrebe ga dobro promiješajte. Preporučuje se zamrzavanje u plastičnim posudama, jer se za staklo lijepi dio mlijeka, pa tako ostajete bez kompletnih sastojaka. Smije da stoji do 3 mjeseca.
Orašasti plodovi- Kako biste izbjegli užeglost ovih vrijednih plodova zamrznite ih u kesama za zamrzivač u kojima smiju da stoje od 1-2 godine.
Smeđi pirinač- Ova vrsta sadrži više ulja od bijelog, pa ne može toliko daizdrži na polici. Kako je ne biste bacili bolje je sačuvajte u zamrzivaču, u kojem može da stoji godinu dana.
Puter- Ova namirnica može da stoji u zamrzivaču do pola godine.
Vino- Prespite ga u posude za led i kada se zamrzne, premjestite u kesice. Odlično će vam doći kad zatrebate malo vina za kuvanje. Smije da stoji do šest mjeseci.
Jaja- Razbijte jaja, umutite s mrvicom soli ili šećera, u zavisnosti da li će vam biti potrebna za slana ili slatka jela. Izlijte u kese za zamrzivač ili male posude koje se mogu dobro zatvoriti. Tako smiju da stoje do godinu dana.