Rukomet

'Lavovi' odigrali dobro na premijeri, ali je 'furija' opravdala ulogu favorita

Rukometaši Crne Gore porazom su započeli nastup na Svjetskom prvenstvu, no ostavili su izuzetno dobar utisak. U prvom kolu grupe “A”, naša selekcija poražena je od Španije, rezultatom 25:30 (12:15).

Ohrabrujuće izdanje uprkos porazu: Španija slavila, Crna Gora pružila snažan otpor Foto: AS

Crna Gora je odlično ušla u meč, uglavnom je vodila do sredine prvog poluvremena, a zatim je uzvratila Španija. Predvođeni Fernandezom i Figuerasom, suparnici su u 21. minutu stigli do viška od tri gola (8:11), što naši nijesu uspjeli da smanje do odlaska na odmor – 12:15.

Uz dva vezana gola Branka Vujovića, u nastavku se razbranio i Nebojša Simić. Naš golman skinuo je suparnicima niz zicera, da bi ‘lavovi’ u 42. minutu, golom Lazovića, stigli nadomak poravnanja (18:19). Ipak, uprkos dobrom izanju naše ekipe, nijesmo mogli do izjednačenja.

Izabranici Zorana Roganovića, međutim, nijesu posustajali do samog kraja, prijetili su ‘furiji’, prilazili u niz navrata na dva gola zaostatka, tako da su večeras ostavili jako lijep utisak.

Nebojša Simić upisao je večeras 15 odbrana, dok je Branko Vujović postigao sedam golova. Miloš Božović i Nemanja Grbović dali su po tri gola.

U nastavku pogledajte kako je tekao cjelokupan meč u Krakovu.

60' - Miloš Božović smanjuje na 25:30.

59' - Španija je postigla dva uzastopna gola. Prvo Dušebajev, pa Odriozola. Šteta, sada je 24:30.

58' - Tarafeta pogađa uz dosta sreće. 24:28.

57' - Nakon još jedne sjajne odbrane Simića, Bakić smanjuje na 24:27.

55' - Odriozola koristi dva uzastopna sedmerca i Španija vodi 23:27.

53' - Branko Vujović daje svoj sedmi večerašnji gol. Odlično se držimo, sada je 23:25.

52' - Španija povećava prednost, pogodio je Tarafeta (22:25).

52' - Gol Lasice nakon kontre. 22:24.

51' - Pogađaju Španci, ali i mi. Lazović smanjuje na 21:24.

50' - Simić postiže drugi gol večeras. Iskoristio je to što je mreža Španije bila prazna i sada je 20:23.

47' - Naši prave faul u napadu, a to Španci koriste. Fednandez je peti put pogodio našu mrežu i protivnici vode 19:23.

46' - Tarafeta se prvi put upisuje u strijelce. 19:22.

45' - Španci opet ne koriste napad i Grbović smanjuje, sada je 19:21.

44' - Uzvratio je Božo Anđelić (18:21).

44' - Opet Aleks Dušebajev, Španci koriste igrača više i dolaze još jednom do četiri gola prednosti 17:21.

43' - Jefino smo primili gol, Fernandez je pogodio sa svoje polovine - 17:20.

42' - Dušebajev vraća svojoj ekipi dva gola prednosti (17:19).

42' - PRIŠLI SMO NA MINUS JEDAN. Vuk Lazović je dao prvi pogodak večeras. 17:18.

41' - Simić opet brani zicer. Treća uzastopna odbrana našeg golmana.

40' - Deseta odbrana Simića.

40' - GOL SIMIĆA. Smanjili smo, sada je 16:18.

39' - Deveta odbrana Nebojše Simića, sada je skinuo zicer Fernandezu.

38' - Uzvratio je Makeda i sada je 15:18.

38' - Lasica postiže prvi pogodak i smanjuje na 15:17.

37' - Već tri minuta nema gola, u međuvremenu je Simić imao još jednu odličnu odbranu, i to kod šuta Dušebajeva.

34' - Sedmerac za Španiju koristi Odriozola.

33' - Još jedan gol Branka Vujovića, ovog puta nakon kontre koju je sam iznio. 14:16.

32' - Peti gol Branka Vujovića, ali uzvraća Aleks Dušebajev i sada je 13:16.

31' - Odriozola pokušava, Simić upisuje sedmu odbranu.

31' - Počinje drugo poluvrijeme.

Do sredine prvog dijela smo vodili, a onda su Španci preokrenuli

30' - Kraj prvog poluvremena. Rezultat je 12:15. U našoj reprezentaciji najzapaženiji je bio Branko Vujović, koji je postigao četiri pogotka. Fernandez i Figueras su na drugoj strani dali po tri gola.

29' - Kasado do Fernandeza, a on postiže treći večerašnji gol. 12:15.

28' - Branko Vujović - četvrti pogodak. Sada je 12:14.

27' - Miloš Vujović opet precizan iz sedmerca. 11:14.

26' - Odriozola opet donosi Španiji četiri gola viška, nakon ne baš sjajne reakcije naše odbrane.

26' - Miloš Vujović ovog puta pogađa iz sedmerca (10:13).

25' - Aleks Dušebajev daje još jedan gol. Protivnici sada imaju osjetnu prednost (9:13).

23' - Španija ponovo vodi sa tri gola razlike - 9:12.

22' - Smanjuje Stevan Vujović (9:11).

21' - Fernandez uspijeva nekako postići drugi gol večeras - 8:11.

20' - Konačno! Miloš Božović daje prvi gol. Sada je 8:10.

20' - Crna Gora je gotovo sedam minuta bez gola. Rezultat u tom periodu je 0:4.

19' - Sole se upisuje u strijelce i sada smo u problemu. Rezultat je 7:10.

18' - Sada Španci, opet zahvaljujući Figuerasa, stižu na 'plus dva' - 7:9.

17' - Figueras donosi gostima drugo vođstvo na večerašnjem susretu (7:8).

15' - Garsijandija postiže drugi večerašnji pogodak i sada je 7:7.

14' - Vargas brani sedmerac Milošu Vujoviću.

13' - Branko Vujović postiže gol preko Dušebajeva. Ponovo imamo prednost (7:6).

13' - Figueras je izjednačio.

13' - Grbović postiže pogodak i sada naša reprezentacija ponovo vodi - 6:5.

12' - Simić upisuje četvrtu odbranu.

11' - Izjednačio je Branko Vujović.

10' - Španija postiže treći uzastopni gol i prvi put stiže do vođstva (4:5). Gol postiže Dušebajev.

7' - Vargas se upisuje u strijelce nakon kontre, sada je neriješeno - 4:4.

6' - Opet suparnici prilaze na gol zaostatka (4:3)

6' - Vodimo 4:2, gol je dao Miloš Božović.

5' - Dušebajev smanjuje.

4' - 3:1 ZA NAS! Branko Vujović poslao je 'bombu' sa distance.

3' - Još jedna Simićeva odbrana.

3' - Crna Gora vodi 2:1. Sada je pogodio Grbović.

2' - Španci su odmah izjednačili, strijelac je Fernandez.

2' - Vodimo! Gol je postigao Čepić-

2' - Simić upisuje prvu intervenciju.

0' - Počinje meč u Krakovu.

Iran slavio na otvaranju grupe

Za 'lavove' će ovo biti drugi nastup u istoriji na SP, a otvaramo ga protiv dvostrukog prvaka svijeta.

Biće ovo i prvi zvanični susret rukometaša Crne Gore i Španije.

Podsjetimo, u našoj grupi odigran je prvi meč, u kojem je Iran nakon velike borbe i preokreta u završna tri minuta bio bolji od Čilea, rezultatom 25:24 (13:11). Opširnije o tome čitajte ovdje.

Simić: Spremali smo se samo za ovaj meč; Dušebajev: Neće nam biti lako, znamo kako igra Crna Gora

"Mi smo se do sada samo spremali za Španiju. Sav naš fokus je bio na tu utakmicu, jer ćemo probati da iznenadimo jednog od favorita Mundijala", kazao je pred večerašnji meč naš golman Nebojša Simić.

"Znamo Crnu Goru i znamo da nam može biti preteško. Moramo dati 100 odsto mogućnosti večeras, neće biti lako", kazao je u najavi susreta španski reprezentativac Aleks Dušebajev.